Informacje związane z najnowszą sytuacją epidemiczną:

Wszyscy wierni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa.

Do Komunii świętej ustawiają się najpierw (bezpośrednio po słowach Panie nie jestem godzien) osoby przyjmujące Eucharystię na rękę, tzn. wyciągnięta lewa dłoń, a prawa ją podtrzymująca, następnie do Komunii podchodzą osoby przyjmujące Eucharystię do ust. Na czas przyjmowania Komunii należy bezwzględnie ściągnąć maseczkę, lub przyłbicę.

Kapłani udzielają Komunii w maseczkach.

W świątyni obowiązuje limit 4 osób na m2 powierzchni czyli ok 250 osób w naszym kościele. Zachęcamy, aby przychodzić na Msze w różnych godzinach, szczególnie na Msze o 7:00, 8:30, 13:00 i 18:00.

Osoby starsze, chore, a przede wszystkim pozostające w kwarantannie i izolacji prosimy o pozostanie w domach i uczestniczenie w Mszach poprzez różne media.

Konferencje chrzcielne będą organizowane dla zainteresowanych osób.

Do czasu wprowadzenia czerwonej strefy dzieci do Pierwszej Komunii i młodzież do bierzmowania przygotowuje się w sposób normalny. Dzieci i młodzież  pozostające w kwarantannie lub izolacji mają zakaz przychodzenia na Msze święte do czasu ustania izolacji.

Informacje mogą ulec zmianie z dnia na dzień!

 1. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń w całym kraju, przypominamy obowiązku zakrywania ust i nosa!!!! Prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych, zachowywania bezpiecznej odległości w kościele oraz przy podchodzeniu do komunii świętej.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. Dzisiaj, swoimi ofiarami składanymi do puszek, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
 3. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na świętopietrze, zebrano 750,95 zł.
 4. Dzisiaj zapraszamy na koncert w ramach Królewskiego Festiwalu muzyki w par. św. Jadwigi informacje na plakacie.
 5. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele, zapraszamy na nabożeństwa:
 • Młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17:15.
 • Dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16:30

Zachęcamy do pozostania w kościele także na Mszę świętą wieczorną by móc przyjąć komunię świętą oraz odpusty związane z Różańcem. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

 1. We wtorek rozpoczynamy specjalną nowennę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w intencji o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w tych dniach będą rozpatrywać czy aborcja eugeniczna jest zgodna z prawem. Nowenna potrwa do 21 października.
 2. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej – wszystkich nauczycieli, pracowników szkół polecamy w modlitwie.
 3. W nadchodzący czwartek, we wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Naszymi modlitwami otaczamy rodziców opłakujących swoje dzieci.
 4. W piątek rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską.
 5. Spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania: grupy starszej z 8 klas SP we wtorek o 18:00 oraz grupy młodszej z klas 7 SP w piątek o 18:00.
 6. Przy ołtarzu krzyża zostały wyłożone kartki wypominkowe. Wzorem lat ubiegłych na kartkach są podane daty i godziny na których czytane będą wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek. Wypominki wraz z ofiarą można składać na tacę lub w kancelarii parafialnej.
 7. Jest już nowa książka intencji na przyszły rok. Zachęcamy, aby ważne rocznice rodzinne zaplanować z dużym wyprzedzeniem.
 8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła. To także dzień imienin ks. Łukasza. Zapraszamy na Mszę o godz. 10:00 w intencji solenizanta. Już dzisiaj składamy ks. Łukaszowi najlepsze życzenia, niech Bóg dawca wszelkiego dobra obdarza błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
 9. Także w przyszłą niedzielę na Mszy o 11:30, błogosławieństwo różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 10. Kurs małżeński rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 25 października na Mszy o 18:00, nauki potrwają do 31 października. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Staroleszczyńska, Lwia, Krótka. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulic Kopernika, pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń, Gospody.
 12. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.

Patroni tygodnia:

 • Wtorek bł. Honorat Koźmiński
 • Czwartek Św. Teresa od Jezusa
 • Piątek św. Jadwiga Śląska
 • Sobota św. Ignacy Antiocheński męcz.

 Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.