Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że „z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. […] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione
  różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. […] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św.
  Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci,
  gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną,
  wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów,
  które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację
  dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. […] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”.
  W odpowiedzi na tę zachętę w najbliższy piątek 11 października w naszym kościele parafialnym będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny. Nasza modlitwa będzie miała następujący przebieg: o 18:00, będzie Msza święta po niej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. W czasie wystawienia odmówimy różaniec, a na zakończenie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski.
 2. Jutro rozpocznie się pierwszy etap remontu ołtarza głównego. Prace potrwają kilka miesięcy, polecamy w modlitwie konserwatorów oraz wszystkich, którzy dbają o prawidłowe przeprowadzenie projektu. Dziękujemy także za wszystkie ofiary przeznaczone również na ten cel.
 3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele, zapraszamy na nabożeństwa:
 • Dla dorosłych codziennie o godz. 17:15.
 • Dla dzieci wyjątkowo w środę i czwartek o 16:30

Zachęcamy do pozostania w kościele także na Mszę świętą wieczorną by móc przyjąć komunię świętą oraz odpusty związane z Różańcem. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

 1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Przy wyjściu bocznym zachęcamy do obejrzenia gazetki misyjnej.
 2. Msza święta w intencji wszystkich seniorów zostanie odprawiona w czwartek o godz. 15:00, serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej.
 4. Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli odbędzie się w poniedziałek o 19.00
 5. Próby scholi dziecięcej odbywają się w środy o godz.: 16:30 w salce przy
  starej plebanii.
 6. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii rozpocznie się 3 listopada
  mszą św. o godz.: 18:00. Konferencje będą odbywały się codziennie
  przez siedem dni. Zapisy na pierwszym spotkaniu w niedzielę.
 7. W zakrystii jest nowa książka intencji na przyszły rok.
 8. Nauki chrzcielne w sobotę o 19:00 w salce przy starej plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont Fary. Z racji Dnia Papieskiego, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – duchową spuściznę życia św. Jana Pawła II.
 10. Także w przyszła niedzielę przy ołtarzu krzyża zostaną wyłożone kartki wypominkowe. Wzorem lat ubiegłych na kartkach będą podane daty i godziny na których czytane będą wypominki.
 11. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła złożone ofiary na kwiaty, mieszkańcom ulic Nowopolnej, Nowej, Podgórnej. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulicy Polnej od 1 do 30.
 12. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. 

Wszystkich Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

składamy najlepsze życzenia.