Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze czyli środki na wspomożenie apostolskiej i charytatywnej posługi Ojca Świętego
 2. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na pomoc dla migrantów, zebrano 1029 zł.
 3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele, zapraszamy na nabożeństwa:
 • Dla dorosłych codziennie o godz. 17:15.
 • Dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16:30

Zachęcamy do pozostania w kościele także na Mszę świętą wieczorną by móc przyjąć komunię świętą oraz odpusty związane z Różańcem. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Przypominamy że różaniec i Msze transmitujemy na naszej stronie parafialnej.

 1. W sobotę o 10:30 zbiórka kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów.
 2. Jest jeszcze możliwość zapisów kandydatów do bierzmowania z klas 7 SP oraz starszych do 18 roku życia w sobotę od 9:00 do 10:00. Zapisów dokonuje rodzic lub opiekun prawny wraz z kandydatem w kancelarii parafialnej pl. Farny 2.
 3. Nauki chrzcielne będą w najbliższy piątek po mszy wieczornej w kościele.
 4. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy 17 Pułku Ułanów. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulic Staroleszczyńska, Lwia, Krótka.
 6. Biskup Tadeusz Lityński zaprasza diecezjan do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy masztu z flagą narodową w każdej gminie, której mieszkańcy dołączą się do projektu. Celem jest zjednoczenie Polaków pod naszą flagą państwową i uczczenie pamięci Bohaterów Walk o Ojczyznę, a szczególnie Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów online. Zachęcamy, do poparcia naszej gminy. Głosy można oddawać pod adresem  gov.pl/bialoczerwona do 11 listopada br.
 7. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz Kościoła w Polsce. Tego dnia swoimi ofiarami składanymi do puszek, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
 8. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą w miesiącu dlatego ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont naszej świątyni.
 9. Zapraszamy na koncerty w ramach Królewskiego Festiwalu muzyki w par. św. Jadwigi w przyszłą sobotę i niedzielę – informacje na plakacie.

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek św. Faustyna Kowalska.
 • Środa MB Różańcowa odpust dla członków Żywego Różańca

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.