1. Dzisiaj, na każdej Mszy, gościmy muzyków p. Rusłana i Tatianę, wykonujących śpiew religijny. Po występach będzie można nabyć płyty z ich występami.
 2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże i wzywali wstawiennictwa Matki Bożej. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe:
 • Dzieci wyjątkowo tylko w środę o 16:30
 • Młodzież i Dorosłych codziennie (oprócz piątku) o 17:15.

Zachęcamy Róże Różańcowe do prowadzenia poszczególnych tajemnic. Pozostając na Mszy i przyjmując Komunię świętą można uzyskać codziennie odpust zupełny.

 1. Łukasz odwiedzi chorych z Komunią Świętą we wtorek o zwykłej porze.
 2. W piątek o 17:00, młodzież otrzyma z rąk ks. bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, sakrament bierzmowania. Dzisiaj o 18:00 uroczyste poświęcenie krzyży do bierzmowania dla 1 klas szkół średnich. Sakrament pokuty dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków odbędzie się w środę od godziny 17.00 do godz. 18.00
 3. Caritas naszej parafii rozprowadza kalendarze na przyszły rok, w cenie min. 5 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła pomocowe Caritas naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada czwartek miesiąca. Na różańcu o 17:15 będziemy modlili się o nowe powołania. Po mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 5. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 6. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulic: Lipowej i Matejki. W następną sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulic: pl. Farny, Rzeźnicka, Rynek, pl. Zamkowy, Ratuszowa.
 7. 9 października, w par. św. Jadwigi, organizowane są jednodniowe rekolekcje dla kobiet. Informacje w gablocie. Także w parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie odbędą się katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 w kościele, w październiku i listopadzie.
 8. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza na rekolekcje weekendowe dla młodzieży męskiej pt. „Bohaterowie Boga”, które odbędą się w Rokitnie, w dniach 15-17 października 2021 r. Przeznaczone są one dla młodzież męskiej od 14 roku życia.
 9. Zapraszamy na seans filmu „Wyszyński-zemsta czy przebaczenie”, który odbędzie się 17 października w CKiR o godz. 9:30 i 13:20, bilety będą dostępne dzień prędzej w Klubokawiarni.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Ofiarą do puszek będziemy wspierali stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Także w przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont wieży.
 11. Nasza parafia otrzymała od darczyńców unikatowe zestawy sześciu bombek edukacyjno-ewangelizacyjnych, postaci z Nowego Testamentu. Życzeniem ofiarodawców jest przekazanie ich dla wszystkich, którzy będą chcieli wpłacić pewną kwotę na remont Ambony. Informacje znajdziemy w informatorze oraz na stronie parafii.
 12. Przypominamy:
 • Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
 • Kancelaria parafialna czynna:  we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00
 1. Patroni tygodnia:
 • Poniedziałek św. Franciszek z Asyżu
 • Wtorek św. Faustyna
 • Czwartek NMP Różańcowa