1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i chwila Adoracji. Za tydzień taca przeznaczona na remont Fary.
 2. Dziś na Msze św. o godz. 18:00 spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania (klasy VII) wraz z rodzicami.
 3. W miesiącu październiku Kościół szczególnie zachęca, aby odmawiać różaniec święty. Zapraszamy na nabożeństwa młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17:15 natomiast różaniec dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki godz. 16:30. Jak co roku pragniemy, aby wspólnoty naszej parafii włączyły się do prowadzenia rozważań różańcowych możliwość zapisu w zakrystii,
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W Czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa w intencji powołań wraz z różańcem o godz. 17:15 po Mszy św. Spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 • W piątek okazja do spowiedzi św. od godz 17:30 przed Mszy św. po różańcu Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci przegotowujących się do I Komunii św.
 2. W piątek we wspomnienie NMP Różańcowej na Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 3. Stowarzyszenie Katolicka Wschowa zaprasza na Ekstremalną Drogę Różańcową, która odbędzie się 7 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 18:00 w Kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie (Fara), zakończenie Klasztor Ojców Franciszkanów. Dystans: 25km. Bliższe szczegóły na plakacie, profilu Facebookowym Katolicka Wschowa oraz na portalu zw.pl, gdzie można się również zapisać online.
 4. W sobotę spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 11:00 w kościele. Zapraszamy chętnych chłopców.
 5. Od wtorku w biurze parafialnym będzie możliwość zamawiania Intencji Mszalne na przyszły rok.
 6. Informujemy wszystkich chętnych, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 do 29 października 2022r. Rozpoczęcie na Mszy św. niedzielnej o godz. 18:00 spotkania będą miały miejsce codziennie w kościele o godz. 19:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 7. Wspólnota Niewiast Niepokalanej, zaprasza na cykliczne Spotkanie dla Kobiet w poniedziałek 3 października po wieczornej Mszy św, do parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie. Temat spotkania: „Pragniemy Boga dla Narodu” według nauczania bł. Marceliny Darowskiej CSIC.
 8. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Andrzeja Działek który w ramach kazania przybliży nam postać Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza, również będzie możliwość nabycia książek oraz inne materiały na temat księdza Aleksandra. Jego Rodzice i część rodziny – to parafianie naszej wspólnoty już dziś zachęcamy do zapoznania się z biografią Sługi Bożego.
 9. Centrum Kultury i Rekreacji informuje, że dnia 16.10.2022r. o godz. 16:00 zostanie wyświetlony film „Medjugorje” Bilety można zakupić on-line w serwisie kupbilecik.pl oraz w sekretariacie CKiR. Szczegóły na plakacie.
 10. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste. W następną sobotę na godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy: Mickiewicza, abp. Stablewskiego, Dworcowa.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł i Gość Niedzielny w cenie 8 zł.

Patroni tygodnia:

 • Wtorek: św. Franciszka z Asyżu
 • Środa: św. Faustyny Kowalskiej
 • Czwartek: św. Brunona
 • Piątek: NMP Różańcowej

Biuro Administracji Cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00

po południu: NIECZYNNA w sobotę od 9:00 do 10:00.