1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na budowę pomnika – wotum wdzięczności wszystkich parafii za 100-lecie odzyskania niepodległości.Za  tydzień niedziela Adoracyjna, błogosławieństwo różańców dla dzieci pierwszokomunijnych na Mszy o 11:30 .
 2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa
 • Dla dorosłych codziennie o godz. 17:15.
 • Dla dzieci w poniedziałki i czwartki o 16:30

Tych którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy o modlitwę w domach. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

 1. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa.
 2. Nauki chrzcielne we wtorek o 19:00 w salce przy plebanii. Nauki dla osób przygotowujących się do bierzmowania po 21. roku życia w czwartek o 19:00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w czasie nabożeństwa Różańcowego, będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, dzień imienin pap. Franciszka. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00, po różańcu nabożeństwo przebłagalne za grzechy nasze osobiste i całego świata. Odwiedziny chorych w domach w sobotę o zwykłej porze, zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 10:00.
 4. W zakrystii zapisujemy osoby chętne na wyjazd na pielgrzymkę do Rokitna, dla Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Margaretek oraz osób chętnych. Wyjazd w sobotę o godz. 8:00 spod Fary. Koszt 20 zł.
 5. Spotkanie duszpasterstwa nauczycieli w środę po Mszy wieczornej.
 6. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy wieczornej.
 7. Urszula zaprasza do wspólnego śpiewania w scholii dziecięcej.
  Najbliższa próba odbędzie się we wtorek o godz.: 16:30 w salce przy
  starej plebanii.
 8. Na ołtarzach zostały wystawione koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu.
 9. Składamy podziękowanie władzom Starostwa Powiatowego, a szczególnie p. Wojciechowi Kuryłło, za pomoc przy ogrodzeniu naszego cmentarza.
 10. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci oraz kalendarze na nowy rok 2019, do nabycia przy wyjściach z kościoła. Za tydzień w Gościu Niedzielnym będzie płyta z filmem „Sprawa Chrystusa”.
 11. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom ulic: Chopina, Szymanowskiego, Kurpińskiego. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie Fary w piątek mieszkańców ulic: Staroleszczyńskiej, Lwiej, Krótkiej.
 12. Patroni tego tygodnia:
 • Dzisiaj św. Hieronim
 • Poniedziałek św. Teresa od Dzieciątka Jezus
 • Wtorek święci Aniołowie Stróżowie
 • Czwartek św. Franciszek z Asyżu
 • Piątek św. Faustyna Kowalska

 

Opiece Królowej różańca św. polecamy wszystkich parafian, jubilatów i solenizantów całego tygodnia.