1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. W nadzwyczajnym miesiącu misyjnym polecamy także całe dzieło misyjne. Nabożeństwa różańcowe:
 • Dla dzieci w poniedziałki i czwartki o 16:30
 • Dla młodzieży i dorosłych codziennie o 17:15
 1. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni.
 2. W zakrystii zapisujemy osoby chętne na wyjazd na pielgrzymkę do Rokitna dn. 5 października, dla Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Margaretek oraz osób chętnych. Koszt 30 zł. wyjazd spod Fary o godz. 7:30.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w int. nowych powołań o 17:30. Po Mszy wieczornej, spotkanie Przyjaciół Paradyża. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od 17:00, po Mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. W sobotę z racji pielgrzymki do Rokitna, nie ma Mszy świętej o 11:00. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o 10:00. Odwiedziny chorych w sobotę o zwykłej porze.
 4. W środę wspominamy Aniołów Stróżów, dlatego wyjątkowo różaniec i nabożeństwo do Aniołów Stróżów będzie przy odnowionym ołtarzu bocznym, pw. Aniołów Stróżów.
 5. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła złożone ofiary na kwiaty, mieszkańcom ulic Kopernika i Krótkiej. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulic Nowopolnej, Nowej, Podgórnej.
 6. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego, a także kalendarze na nowy rok w cenie 5 zł.
 7. Za tydzień niedziela adoracyjna.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • Poniedziałek św. Hieronim DK
 • Wtorek św. Teresa od Dzieciątka Jezus
 • Piątek św. Franciszka z Asyżu
 • Sobota św. Faustyny Kowalskiej

Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 

BIERZMOWANIE
(KLASY SIÓDME SZKOŁY PODSTAWOWEJ)

Zgłoszenia młodzieży do Bierzmowania dokonują tylko rodzice (bądź opiekunowie prawni) wraz
z kandydatem, według poniższego harmonogramu w budynku Kancelarii Parafialnej (Plac Farny 2):

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1
poniedziałek
(30.09)

Klasa 7A od 17:00
Klasa 7B od 18:00
Klasa 7C od 19:00 do 20:00

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
wtorek
(01.10)

Klasy 7A i 7B od 17:00
Klasy 7C i 7D od 18:30 do 20:00