1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc dla migrantów.
 2. Dziękujemy za ofiary składane do puszek. Na utrzymanie miejsc świętych zebraliśmy 690 zł, natomiast na ITF w Zielonej Górze 567 zł.
 3. Spotkanie PZC w poniedziałek o 18:30 na starej plebanii. Zapraszamy chętnych do wolontariatu.
 4. We wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. W te dwa dni Msze będą przy odnowionym ołtarzu Aniołów. Zapraszamy także na nabożeństwo ku czci aniołów we Wtorek o 17:30.
 5. Także we wtorek o 19:00 na plebanii odbędzie się Walne Zebranie Stowarzyszenia Katolicka Wschowa. Także we wtorek spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce przy starej plebani.
 6. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 7 SP oraz starszych do 18 roku życia w piątek od 18:15 do 19:30. Zapisów dokonuje rodzic lub opiekun prawny wraz z kandydatem w kancelarii parafialnej pl. Farny 2.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik oraz nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci na pierwsze nabożeństwo w czwartek o 16:30. Nabożeństwa dla młodzieży i dorosłych w czwartek i piątek o 17:15, w sobotę po mszy o 11:00, w niedzielę o 17:00. Zachęcamy Róże Różańcowe do współtworzenia nabożeństwa podobnie jak to było w czerwcu br. Zapisy na poszczególne dni w zakrystii.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlitwy w int. nowych powołań będą w czasie nabożeństwa różańcowego. Po Mszy wieczornej, spotkanie Przyjaciół Paradyża. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od 17:00, w czasie nabożeństwa różańcowego będą modlitwy wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w sobotę o zwykłej porze, o 11:00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz po Mszy, nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic różańcowych.
 9. Nauki chrzcielne będą w najbliższą sobotę po mszy wieczornej w kościele.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą Niedzielę po Mszy o 11:30.
 11. Za tydzień Niedziela Adoracyjna, zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze czyli środki na wspomożenie apostolskiej i charytatywnej posługi Ojca Świętego, przeniesione z czerwca br.
 12. W tym roku przygotowanie, osób dorosłych po 21. roku życia, do bierzmowania będzie odbywać się w Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Konradowie. Zgłoszenia osobiście w parafii.
 13. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Polna, Piaskowa, Wierzbowa. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy 17 Pułku Ułanów .

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek św. Wacław męcz.
 • Środa św. Hieronim prezb i DK
 • Czwartek św. Teresa od Dzieciątka Jezus DK

 Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.