1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego – jest to 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i chwila Adoracji
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą miały miejsce codziennie o godz. 17:15 przed wieczorną Eucharystią. Wspólną modlitwę rozpoczniemy w sobotę 1 października, jak co roku zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii do prowadzenia rozważań różańcowych możliwość zapisu w zakrystii.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – ks. Alek oraz ks. Łukasz odwiedza swoich chorych.
 4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 1 października w najbliższą sobotę. Wyjazd autokaru wraz z uczestnikami pielgrzymki w tym dniu o godz. 7:30 zbiórka przy Farze. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w tym dniu odbędzie się w Rokitnie.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy chętne osoby na spotkanie.
 6. W przyszłą niedzielę na Msze św. oraz spotkanie na godz. 18:00 zapraszamy kandydatów przygotowujących się do bierzmowania (klasy VII) wraz z rodzicami.
 7. Stowarzyszenie Katolicka Wschowa zaprasza na Ekstremalną Drogę Różańcową, która odbędzie się 7 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 18:00 w Kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie (Fara), zakończenie Klasztor Ojców Franciszkanów. Dystans: 25km. Bliższe szczegóły na plakacie, profilu Facebookowym Katolicka Wschowa oraz na portalu zw.pl gdzie można się również zapisać online.
 8. W czwartek przypada Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w tym dniu rano i wieczorem Msza święta będzie sprawowania przy Ołtarzu bocznym – Aniołów Stróżów. Prosimy o zajecie miejsc przy Ołtarzu.
 9. W dniach 7-9 października w Paradyżu odbędzie się Akademia Dojrzewania dla młodzieży od 15 roku życia. Są to rekolekcje połączone z warsztatami. Temat najbliższej Akademii brzmi: „Stworzył mężczyznę i niewiastę” i będzie poświęcony odkrywaniu tożsamości mężczyzny i kobiety. Koszt 140 zł. Zapisy odbywają się poprzez formularz elektroniczny. Liczba miejsc ograniczona.
 10. Koronka świata – co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki prosimy o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Zapraszamy do wspólnej Koronki do Bożego miłosierdzia w środę o godz. 15:00 miejscem modlitwy jest Wschowski rynek przy fontannie.
 11. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom Bloków Cukrowniczych. W tym tygodniu sprzątanie kościoła będzie w piątek na godz. 19:00 prosimy o to mieszkańców ulicy: Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł i Gość Niedzielny w cenie 8 zł.
 • Wtorek: św. Wincentego a Paulo, prezbitera
 • Środa: św. Wacława, męczennika
 • Piątek: św. Hieronima, prezbitera i dk. Kościoła
 • Sobota: św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i dk. Kościoła

Biuro Administracji Cmentarza czynne w poniedziałek

od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00

oraz 16:00 do 17:00 w sobotę NIECZYNNA.