1. Spotkanie Parafialnego Koła Caritas będzie w poniedziałek po Mszy wieczornej. Zapraszamy chętnych do włączenia się w dzieło charytatywne. Przez dwie następne niedziele Caritas naszej parafii będzie rozprowadzał kalendarze na przyszły rok, w cenie min. 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na dzieła pomocowe Caritas naszej parafii.
 2. Wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca i Margaretek do Rokitna, w sobotę o godz. 8:00 spod Fary. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł, są wolne miejsca.
 3. Kandydaci do bierzmowania z grupy księdza Łukasza mają spotkanie obowiązkowe we wtorek i czwartek o godz. 18:30 we Farze. W czwartek spotkanie wraz ze świadkami.
 4. W następną niedzielę o 18:00 uroczyste poświęcenie krzyży do bierzmowania dla 1 klas szkół średnich. Na poświęcenie zapraszamy także rodziców kandydatów.
 5. W środę święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. W te dwa dni Msze święte będą przy odnowionym ołtarzu Aniołów. Zapraszamy także na nabożeństwo ku czci aniołów w środę po mszy wieczornej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej od 17:00, w czasie nabożeństwa różańcowego będą modlitwy wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Ks. Paweł odwiedzi chorych w sobotę o zwykłej porze, o nie ma mszy o 11:00, natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie w Rokitnie na pielgrzymce.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik oraz nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa dla młodzieży i dorosłych w piątek i sobotę o 17:15, w niedzielę o 17:00. Zachęcamy Róże Różańcowe do prowadzenia poszczególnych tajemnic. Pozostając na Mszy i przyjmując Komunię świętą można uzyskać codziennie odpust zupełny.
 8. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 9. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulic Zielona, Bema, Kościelna, Słoneczna. W następną sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulic: Lipowej i Matejki.
 10. W przyszłą niedzielę, na każdej Mszy, będziemy gościli muzyków wykonujących śpiew religijny. Po występach będzie można nabyć płyty z ich występami.
 11. 9 października, w par. św. Jadwigi, organizowane są jednodniowe rekolekcje dla kobiet. Informacje w gablocie.
 12. Przypominamy:
 • Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
 • Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00
 1. Patroni tygodnia:
 • Poniedziałek św. Wincenty a Paulo
 • Wtorek św. Wacław męcz.
 • Czwartek św. Hieronim
 • Piątek św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Parafianom, przybyłym Gościom życzymy obfitości Bożych łask. Chrystus Pan niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Pragniemy zaprezentować unikalną świąteczną propozycję bombek edukacyjno-ewangelizacyjnych, w których dzieci i dorośli będą dowiadywać się o świętych, błogosławionych, postaciach Biblijnych, historii zbawienia od Adama i Ewy do Zmartwychwstania. Każda postać ma dołączone atrybuty, dzięki którym możemy rozpoznać daną osobę oraz przypomnieć jej historię, np. orzeł u św. Stanisława, miecz u św. Pawła. Bombki te mogą stanowić piękną pamiątkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Pierwszy zestaw zawiera 6 bombek: Świętej Rodziny, św. Jana Chrzciciela, św. Piotra, św. Pawła, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława bpa i m. Zestaw ten został przekazany przez ofiarodawców dla wszystkich którzy wspomogą remont Ambony. Bombki te zostały wykonane na specjalne życzenie ofiarodawców i nie ma takich samych na całym świecie. Z racji unikalności ofiara za zestaw została ustalona na min. 300 zł. za komplet 6 bombek.

Drugi zestaw zawiera jedną bombkę św. Stanisława naszego patrona. Ofiara za nią została ustalona na min. 100 zł.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W najbliższym czasie zostanie uruchomiona na naszej stronie dodatkowa witryna przedstawiająca całą ideę oraz historie poszczególnych postaci.

Są dwie możliwości pozyskania unikalnych zestawów na choinkę:

Pierwszym jest bezpośrednia wpłata na konto remontowe:

12 8669 0001 2011 0014 1859 0001 BS Wschowa, z dopiskiem ofiara na remont ambony. Wydrukowane potwierdzenie prosimy przynieść do zakrystii po Mszy świętej. Na specjalne życzenie możemy dostarczyć do domu – prosimy o kontakt telefoniczny.

Jeżeli nie ma możliwości przelewu, można także przynieść ofiarę do zakrystii i odebrać bombki.