1. Dziękujemy za liczny udział słuchaczy w XV Królewskim Festiwalu Muzyki. Dziękujemy także organizatorom za włożony trud i wysiłek w przygotowaniu festiwalu.
 2. W tym tygodniu nie ma nauk chrzcielnych.
 3. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach we Wschowie, taca przeznaczona będzie na budowę pomnika – wotum wdzięczności wszystkich parafii za 100-lecie odzyskania niepodległości.
 4. Z racji coraz większych kosztów wywozu śmieci z cmentarza parafialnego, zostaną ustawione kontenery do segregowania odpadów. Prosimy o selektywne wyrzucanie śmieci.
 5. Kurs przygotowujący osoby dorosłe (po 21. r. życia) do bierzmowania rozpocznie się w naszej Parafii w tym tygodniu. Pierwsze spotkanie we wtorek o godz.: 19:00 w salce przy starej plebanii.
 6. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek o godz.: 19:00 w salce przy starej plebanii.
 7. s. Urszula zaprasza do wspólnego śpiewania w scholii dziecięcej. Najbliższa próba odbędzie się w piątek o godz.: 16:30 w salce przy starej plebanii.
 8. Została uruchomiona w naszej Farze pętla indukcyjna dla osób protezowanych aparatami słuchowymi. Pozwala ona przesyłać dźwięk bezpośrednio do aparatów, eliminując zakłócenia i hałas, co poprawia rozumienie mowy. Szczegółowe informacje jak korzystać z tego udogodnienia znajdują się w gablocie z ogłoszeniami i na naszej stronie internetowej. Pętla znajduje się w dużych ławkach środkowych po prawej stronie kościoła, prosimy siadać w środku ławek.
 9. Spotkanie organizacyjne dla nowo zapisanych kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11:30.
 10. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci oraz kalendarze na nowy rok 2019, do nabycia przy wyjściach z kościoła.
 11. W sobotę, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc. Zapraszamy na nabożeństwo do Michała Archanioła w sobotę po Mszy wieczornej.
 12. W zakrystii zapisujemy osoby chętne na wyjazd na pielgrzymkę do Rokitna dn. 6 października, dla Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Margaretek oraz osób chętnych. Koszt 20 zł.
 13. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary na kwiaty mieszkańcom ulic: Osadniczej, Ogińskiego, Wieniawskiego. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie Fary w piątek mieszkańców ulic: Chopina, Szymanowskiego, Kurpińskiego.
 14. Patroni tego tygodnia:
 • Czwartek św. Wincenty a Paulo prezb.
 • Piątek św. Wacław męcz.