Ogłoszenia parafialne
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na remont naszej Fary, w zeszłą niedzielę zebraliśmy 6843 zł.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL i ITF w Zielonej Górze.
 3. Także dzisiaj o 10:00, Msza święta dożynkowa. O godz. 15:00 i 19:00 zapraszamy na dwa koncerty galowe XV Królewskiego Festiwalu Muzyki do naszej Fary.
 4. Jutro przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
 5. Ze względu na szkolne zebrania z rodzicami, s. Urszula zaprasza dzieci na próbę scholii w poniedziałek o 16:30 w salce przy starej plebanii.
 6. We wtorek, na Mszę wieczorną, w sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki. Mszę świętą będzie animowało KSM naszej parafii.
 7. Ostatnie w tym miesiącu nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00 w salce przy starej plebanii.
 8. Zapisy do bierzmowania uczniów z klas 7 oraz wszystkich, którzy nie otrzymali tego sakramentu odbędą się w następującym porządku:
 • Klasa 7A SP nr 1 w poniedziałek od godz. 16:30;
 • Klasa 7B SP nr 1 w czwartek od godz.: 16:30;
 • Pozostałe osoby w sobotę od godz. 10:00 do 11:00.
 1. Spotkanie dla grupy starszej, przygotowującej się do bierzmowania będzie o godz.: 18:00 w czwartek.
 2. W ostatnią niedzielę września, we wszystkich kościołach we Wschowie, taca przeznaczona będzie na budowę pomnika – wotum wdzięczności wszystkich parafii za 100-lecie odzyskania niepodległości.
 3. Z racji coraz większych kosztów wywozu śmieci z cmentarza parafialnego, zostaną ustawione kontenery do segregowania odpadów. Prosimy o selektywne wyrzucanie śmieci.
 4. Prasa katolicka oraz kalendarze na nowy rok 2019, wielostronicowe po 5 zł, jednostronicowe po 2 zł, do nabycia przy wyjściach z kościoła.
 5. Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony naszej parafii farawschowa.pl
 6. Dziękujemy za posprzątanie Fary mieszkańcom z ulicy Ogrodowej bloki nr 4 i 6. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie Fary w piątek mieszkańców ulic: Osadniczej, Ogińskiego, Wieniawskiego.
 7. Patroni tego tygodnia:
 • Wtorek św. Stanisław Kostka
 • Czwartek św. męczennicy Andrzej, Paweł i Towarzysze
 • Piątek św. Mateusz Apostoł i Ewangelista – święto

Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi nasz każdy dzień życia oraz naszych solenizantów i jubilatów tego tygodnia.