1. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W piątek, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia, jego wstawiennictwu powierzamy dzieci i młodzież. W tym czasie polecamy młodzież naszego dekanatu, która będzie przyjmowała sakrament bierzmowania w Łysinach, Farze i par. św. Jadwigi.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 3. Dzisiaj na Mszy o 10:00 odbędzie się Msza dożynkowa w ramach dożynek gminnych.
 4. Jutro, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż otaczamy szacunkiem i czcią. Zachęcamy by w tym czasie przyozdobić krzyże przydrożne. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci świętego krzyża o 17:30.
 5. Wyjątkowo we wtorek kancelaria od 16:00 do 17:00 będzie nieczynna!
 6. Spotkanie grupy starszej przed bierzmowaniem w czwartek o 18:30 i najbliższą niedzielę o 19:00.
 7. Także w czwartek 81. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny i pomordowanych na Wschodzie.
 8. Wspólnota „Mężczyźni świętego Józefa”, zapraszają na spotkanie mężczyzn pragnących rozwijać swoją duchowość. Spotkanie będzie w poniedziałek o 19:00 w „Domu serca” przy Klasztorze.
 9. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią w sobotę od 10:00, po niej sprzątanie Fary. W przyszłą niedzielę dzieci z klas IV SP, przystąpią do pierwszej Komunii Świętej na Mszy o 11:30.0
 10. Zachęcamy mężczyzn do wzięcia udziału w pielgrzymce mężczyzn do Międzyrzecza 19 września.
 11. W tym roku przygotowanie, osób dorosłych po 21. roku życia, do bierzmowania będzie odbywać się w Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Konradowie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 września o godzinie 18:30. Spotkania będą do listopada. Zgłoszenia osobiście lub pod numerem tel. 602404430.
 12. Pierwsza sobota października to pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. W tym roku nie organizujemy pielgrzymki autokarowej, zachęcamy do pielgrzymowania indywidualnie.
 13. Przy wyjściu bocznym można zobaczyć galerię zdjęć remontu ołtarza głównego, wykonanych w pracowni konserwatorskiej. Galeria dostępna jest także na stronie naszej parafii.
 14. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Przyczyny Dolnej.

Patroni tygodnia:

 • Wtorek MB Bolesna
 • Środa święci męcz. Korneliusz i Cyprian