1. Od dzisiaj obowiązuje wakacyjny układ funkcjonowania parafii:
 • Msza święta w Niedzielę z godz. 18:00, zostaje przesunięta na godz. 19:00.
 • Cały Lipiec biuro administracji cmentarza będzie nieczynne.
 • Kancelaria parafialna czynna:

we wtorek od 10:00 do 11:00

w sobotę od 9:00 do 10:00

 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed koronacją obrazu Matki Bożej Pani Pocieszenia, która odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy we Farze. 
 2. Nabożeństwa czerwcowe: dzisiaj o 18:30; od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy świętej.
 3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o papieżu Franciszku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył mu w posłudze Piotrowej. W Rokitnie diecezjalne obchody Święta Papieskiego. Taca w ten dzień, przeznaczona jest na świętopietrze.
 4. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18:30 we Farze.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, po Mszy nabożeństwo w int. nowych powołań. W piątek okazja do spowiedzi od 17:30, po Mszy nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa. W sobotę Msza i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Zmiana tajemnic różańcowych o 11:00.
 6. Łukasz odwiedzi chorych z Komunią świętą w czwartek o zwykłej porze
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic: Ogińskiego, Osadnicza, 55 PPP. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ulic: al. PCK, Kolejowa, Towarowa; w sobotę od 7:00.
 8. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są tylko przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 9. Zapraszamy na trwający wielki odpust w Wieleniu.
 10. Za tydzień niedziela adoracyjna.
 11. 2 lipca z Otynia rusza piesza pielgrzymka organizowana przez duszp. Rolników. 3 lipca zapraszamy na pieszą pielgrzymkę Sława – Wschowa, tj. 23 km w ramach duchowej pielgrzymki do Częstochowy. Zapisy w zakrystii wyjazd w sobotę o 7:00, koszt 20 zł. Natomiast od 4 lipca można uczestniczyć w kolejnym etapie, tzw. sztafetowej pielgrzymki, inf. u ks. Pawła.
 12. 12 lipca pielgrzymka autokarowa z możliwością przejścia ostatniego etapu pieszej pielgrzymki Truskolasy – Jasna Góra. Wyjazd autokaru o 1:00 (w nocy), powrót po godz. 15:00. Zapisy w zakrystii.
 13. Katechezy przedmałżeńskie, odbędą się w par. św. Kazimierza w Lesznie od 12 lipca.

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek św. Ireneusz męcz.
 • Sobota św. Tomasz Ap

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

Niech rozpoczynający się czas wakacyjny i urlopowy będzie okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej