Ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiaj o godz.: 10:00, Msza święta dożynkowa w int. rolników, sadowników, pszczelarzy i działkowców z ogrodów rodzinnych z Przyczyny Dolnej.
 2. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowanie za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych mieszkańców w Bejrucie, zebraliśmy 3110 zł , które zostały przesłane na konto Caritas Diecezjalnej.
 3. We wtorek wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 81. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów. O 11:00 Msza w int. Ojczyzny, za pomordowanych w czasie II wojny Światowej oraz za dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny. Na Mszę zapraszamy wszystkie szkoły oraz różne instytucje z terenu naszego miasta z pocztami sztandarowymi.
 4. Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 5. Przypominamy, że od jutra obowiązuje zwykły porządek
  nabożeństw i pracy kancelarii parafialnej.

Msze niedzielne w naszej Farze są o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. W kościele filialnym pw. Trójcy Świętej msze św. są co niedziele o godz.: 13:00.

Kancelaria parafialna jest czynna trzy dni w tygodniu:

we wtorki od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00,

w czwartki tylko do południa od 10:00 do 11:00

w soboty od 9:00 do 10:00.

Godziny pracy Biura Cmentarza Parafialnego pozostają bez zmian, czyli w poniedziałki od 17:00 do 18:00.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo i int. nowych powołań o 17:30. Po Mszy wieczornej, spotkanie Przyjaciół Paradyża. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od 17:00, po Mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w sobotę o zwykłej porze, o 11:00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz po Mszy, nabożeństwo wynagradzające ze zmianą tajemnic różańcowych.
 2. Nauki chrzcielne będą w najbliższy czwartek po mszy wieczornej w kościele ok. 18:30.
 3. Potkanie dla rodziców dzieci z klas czwartych przed I Komunią świętą
  (23 września) w piątek o 19:00 w kościele.
 4. Spotkanie kandydatów starszej grupy do bierzmowania z rodzicami w sobotę o 19:00 w kościele.
 5. Za tydzień niedziela Adoracyjna. Rozpoczęcie Mszy dla dzieci z owieczką o godz. 11:30. Także na tej Mszy błogosławieństwo tornistrów i przyborów lekcyjnych dla dzieci z klas I Szkoły Podstawowej.
 6. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 7. W najbliższym czasie jest wiele wolnych intencji Mszy świętych.
 8. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa Tadeusza, w naszej parafii witamy nowego wikariusza ks. Łukasza Mielnik. Życzymy obfitości Bożych darów, opieki Wychowawczyni Powołań Kapłańskich oraz wstawiennictwa św. Stanisława bpa i M.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Ks. A. Kostki, Okrężna. W tym tygodniu o sprzątanie Fary w sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulic: Daszyńskiego, Zakątek Kamienny, Kamienna.

W związku z prośbą Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze informujemy, że z dniem 1. września rozpocznie się w Polsce Powszechny Spis Rolny, który służy m.in. do  opracowywania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających gospodarstwa rolne w województwie lubuskim o wypełnienie obowiązku spisowego w jednej z trzech metod: samospisu przez Internet, spisu przez telefon oraz w trybie bezpośrednich wizyt rachmistrza spisowego.

Patroni tygodnia:

 • Wtorek: św. Bronisława
 • Czwartek: św. pap. Grzegorz Wielki DK

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.