1. Kończymy czas wakacji i urlopów. Od przyszłej niedzielni nastąpi zamiana odprawiania jednej Mszy w niedziele z godziny 19:00 na godzinę 18:00. Pozostałe Msze odprawiamy według stałego planu.
 2. We wtorek obchodzimy 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
 3. We środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
 4. Także w środę rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, dla uczniów SP nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego oraz wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny będzie w środę o 8:00. Natomiast Msza z błogosławieństwem przyborów szkolnych dla dzieci z klas I SP w niedzielę o 11:30.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo w int. nowych powołań o 17:30. W piątek okazja do spowiedzi od 17:15. O 18:00 Msza i nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa. Zmiana Tajemnic Żywego różańca będzie w poniedziałek 06. września na Mszy o 18:00. Po Mszy odmówimy różaniec.
 6. Odwiedziny chorych w domach z komunią: ks. Paweł po umówieniu telefonicznym, ks. Łukasz odwiedzi w przyszłym tygodniu.
 7. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18:45.
 8. Plan obchodów koronacji obrazu MB Pocieszenia 3/4 września:
 • Piątek od 19:00 do 21:30 na Wschowskim Rynku czuwanie przed Koronacją
 • Sobota:
 • 10:00 procesja obrazu ulicami miasta z klasztoru
 • 11:00 Rynek: Msza z koronacją obrazu MB Pocieszenia.
 • 17:00 procesja z Ukoronowanym Wizerunkiem MB do klasztoru
 • 19:00 uwielbienie z koncertem „Jedno miasto w jednym duchu” i zespołu „niemaGotu”
 1. Za tydzień o godz.: 10:00 dożynki rolników, sadowników, pszczelarzy i działkowców z ogrodów rodzinnych z Przyczyny Dolnej.
 2. Caritas Diecezjalna ogłasza nabór do programu „Skrzydła”. Program jest dla uczniów szkół podstawowych i średnich, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji losowej. Osoby fizyczne i prawne mogą darczyńcami ww. programu. Informacje w zakrystii.
 3. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 4. Dziękujemy za posprzątanie Fary mieszkańcom ulic Ogrodowa bloki. W następną sobotę przed dożynkami, prosimy mieszkańców Przyczyny Dolnej.
 5. Mobilne Centrum badań organizuje badania diagnostyczne we wtorek od 11:00 do 12:00. Informacje na plakacie.
 6. Przypominamy:
 • Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
 • Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00

Parafianom, przybyłym Gościom życzymy obfitości Bożych łask. Chrystus Pan niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.