1. Od dzisiaj została zniesiona dyspensa ogólna od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.
 2. Dzisiaj w Rokitnie główne obchody odpustu diecezjalnego.
 3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary. W zeszłą niedzielę zebrano 6280 zł.
 4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w tygodniu po zakończonej Mszy świętej, w niedziele o 17:30.
 5. W środę w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
 6. Środa to także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 7. Msza na zakończenie roku szkolnego dla uczniów SP nr 1 w środę o godz. 18:00. Masza dla wszystkich kończących rok szkolny w piątek o godz. 8:00.
 8. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic: Chopina, Szymanowskiego, Wieniawskiego. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ulic: Ogińskiego, Osadnicza, 55 PPP w sobotę od 7:00.
 10. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są tylko przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 11. Zmiany w parafii na czas wakacji od przyszłej niedzieli:
  Msza święta w Niedzielę z godz. 18:00, zostaje przesunięta na godz. 19:00.
  Cały Lipiec biuro administracji cmentarza będzie nieczynne.
 12. Od 26 czerwca zapraszamy na wielki odpust w Wieleniu. Informacje na plakacie.
 13. 2 lipca z Otynia rusza piesza pielgrzymka organizowana przez duszp. Rolników. 3 lipca zapraszamy na pieszą pielgrzymkę Sława – Wschowa, tj. 23 km w ramach duchowej pielgrzymki do Częstochowy. Zapisy w zakrystii. 4 lipca można uczestniczyć w kolejnym etapie, tzw. sztafetowej pielgrzymki, inf. u ks. Pawła.
 14. 12 lipca pielgrzymka autokarowa z możliwością przejścia ostatniego etapu pieszej pielgrzymki Truskolasy – Jasna Góra. Zapisy w zakrystii.
 15. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.  Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

Niech rozpoczynający się czas wakacyjny i urlopowy będzie okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.