Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. W dzisiejszą niedzielę Adoracyjną, wspominamy ofiary II Wojny Światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów. Dla upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej, o godz. 14:00 zabiją dzwony w naszej diecezji. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
 2. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na remont Fary.
 3. Także w przyszłą niedzielę w naszej Farze będzie msza święta dożynkowa w int. rolników, sadowników z Przyczyny Dolnej oraz pszczelarzy i działkowców z ogrodów rodzinnych z naszego miasta o godz.: 10:00. Na Mszy Dożynkowej błogosławieństwo ziarna siewnego.
 4. Wszystkie dzieci i ich rodziców (szczególnie ze Szkoły Podstawowej nr 1) zapraszamy za tydzień na mszę o godz. 11:30 z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – na tej mszy odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych.
 5. Przypominamy, że od tej niedzieli obowiązuje już zwykły porządek
  nabożeństw i pracy kancelarii parafialnej. Msze niedzielne w naszej Farze są o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. W kościele filialnym pw. Trójcy Świętej msze św. są co niedziele o godz.: 13:00.
 6. Kancelaria parafialna jest czynna trzy dni w tygodniu: we wtorki od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00, w czwartki tylko do południa od 10:00 do 11:00 i w soboty od 9:00 do 10:00. Jednakże wyjątkowo w przyszłą sobotę kancelaria będzie nieczynna. Godziny pracy Biura Cmentarza Parafialnego pozostają bez zmian, czyli w poniedziałki od 17:00 do 19:00.
 7. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Jutro w kościele klasztornym odbędzie się msza św. o godz.: 9:30 w ramach wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego.
 8. 2 września o godz. 18:30, zapraszamy do zamku na wykład „Wypad Wojska Polskiego pod Wschową 2 września 1939 r.”
 9. We wtorek o 19:00, spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli.
 10. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w int. nowych powołań o godz.: 17:30. Po mszy wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz.: 17:00, po Mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w sobotę o zwykłej porze
 11. Z racji rozpoczynających się we Wschowie w sobotę Europejskich Dni Dziedzictwa, wyjątkowo msza święta pierwszosobotnia będzie o godz. 10:00 – homilię wygłosi ks. dr hab. Adam Kalbarczyk z Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza z Poznania, natomiast zmiana Tajemnic Różańcowych oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9:00. W sobotę piesza pielgrzymka z Głogowa do Grodowca.
 12. Z racji ogólnopolskiego rozpoczęcie Europejskich Dni Dziedzictwa we Wschowie, zapraszamy do wzięcia udziału w wielu inicjatywach związanych z dziedzictwem kulturowym naszego miasta Szczegóły na plakacie.
 13. W najbliższą niedzielę odpust ku czci Narodzenia NMP w Rokitnie.
 14. W tym tygodniu są wolne intencje Mszy Świętej?
 15. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom z ulicy 17 Pułku Piechoty. W piątek o sprzątanie kościoła po mszy wieczornej prosimy mieszkańców Przyczyny Dolnej.
 16. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 17. W tym tygodniu patronuje nam we wtorek św. Grzegorz Wielki

Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.