1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna – odpust Porcjunkuli, za który możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remonty w naszej świątyni.
 2. Zachęcamy do podjęcia różnych form abstynencji w sierpniu.
 3. W związku z nowymi przypadkami zachorowań na koronawirusa przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, osoby nie mogące nosić masek zobowiązane są do noszenia przyłbic!
 4. Przypominamy:
 • Biuro administracji cmentarza czynne jest w poniedziałki od 17:00 do 18:00
 • Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16:00 do 17:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00
 1. W czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Nauki chrzcielne będą w piątek o 19:00 w kościele.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej, wystawienie Najświętszego Sakramentu od 17:30. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi od 17:00, o 18:00 Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe.
 4. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach pieszej pielgrzymki diecezjalnej.
 5. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera. W tym tygodniu o sprzątanie Fary w sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulic: Kilińskiego, pl. Zamkowy, Ratuszowa.

Patroni tygodnia:

 • Wtorek św. Jan Maria Vyanney kapł. patron proboszczów
 • Sobota św. Dominik kapł.

Parafianom, przybyłym Gościom życzymy obfitości Bożych łask. Chrystus Pan niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.