1. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na pomoc dla powodzian, PZC zebrało 1910 zł. Natomiast ze zbiórki na misyjne środki transportu zebrano 700 zł.
 2. W tym miesiącu zachęcamy do podjęcia abstynencji.
 3. Dzisiaj kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni Powstania walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.
 4. Jutro, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Adoracja w int. nowych powołań od 17:30. W piątek okazja do spowiedzi od 17:15, o 18:00 Msza i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Sercu Maryi i zmiana tajemnic Różańcowych o 11:00.
 6. Paweł odwiedzi swoich chorych, z Komunią Świętą, w tym tygodniu.
 7. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.
 8. W tym czasie wyruszyły piesze pielgrzymki naszej diecezji na Jasną Górę. Polecajmy w modlitwach wszystkich pątników.
 9. W środę po Mszy św. nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
 10. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remont Fary.
 11. Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii.
 12. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulic: Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste. W następną sobotę prosimy mieszkańców ulic: Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Konradowska.
 13. Zgodnie z apelem ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza zachęcamy do szczepień przeciwko koronawirusowi.
 14. Przypominamy:
 • Biuro administracji cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
 • Kancelaria parafialna czynna:

we wtorek od 10:00 do 11:00

w sobotę od 9:00 do 10:00

W środę wspominamy św. Jana Marię Vianeya, patrona proboszczów. Jego wstawiennictwu, polecamy, ks. proboszcza kan. Dariusza, który rozpoczął 6 rok posługi posługi w naszej parafii, życząc Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi w naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.