1. Jutro, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. W sanktuarium w Jakubowie uroczystości odpustowe.
  2. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po wieczornej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  3. W czasie błogosławieństwa pojazdów zbierane będą ofiary na pomoc misjonarzom w zakupie i remontach pojazdów (min. rowerów, samochodów, motocykli, łodzi, wózków inwalidzkich) używanych na misjach. Pomoc będzie realizowana przez organizację na rzecz misyjnych środków transportu – MIVA Polska.
  4. We wtorek, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  5. W środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę od 7:00, mają parafialnie z ulicy Działkowej.
  7. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.