1. Dzisiaj przypada druga niedziela w miesiącu – Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane dziś na tacę na remont naszej Fary.
 2. Zmiany w parafii na czas wakacji:
 • Kancelaria parafialna czynna:
  we wtorek od 16:00 do 17:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00
 • Msza niedzielna wieczorna jest o godz.: 19:00 zamiast o 18:00.
 1. Jutro na Jasną Górę wchodzą piesi pielgrzymi z naszej diecezji, m.in. nauczyciele których gościliśmy w zeszłym tygodniu.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto nakazane. Równocześnie jest to dzień drugiego odpustu w naszej Farze. Msze św. według porządku wakacyjnego (7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 19:00). O godz.: 11:30 zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową której będzie przewodniczył nowy Gwardian naszego wschowskiego klasztoru – o. Klaudiusz Michalski OFM. Zapraszamy grupy parafialne do pomocy przy procesji wokół kościoła, dziewczynki do sypania kwiatków a was drodzy Parafianie do wspólnego świętowania.
  Tradycyjnie w tym dniu na każdej mszy będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca natomiast przeznaczona będzie na uboższe parafie w naszej diecezji na pomoc w remontach.
 3. W piątek przypada dzień imienin bpa Stefana Regmunta. Pamiętajmy o biskupie seniorze w naszej modlitwie.
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła młodym którzy ślubowali sobie w tę sobotę. O posprzątanie kościoła po mszy wieczornej prosimy: w piątek – mieszkańców z ulicy 55 Pułk Piechoty Poznańskiej, natomiast w środę. przed Odpustem, zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli.
 5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie (KUL, IFT)
 6. Paweł organizuje pielgrzymkę do Częstochowy z noclegiem na dożynki
  1. września. Wyjazd w sobotę 31 sierpnia o godz. 13:00. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli oraz Gości Niedzielneg do którego dołączona jest płyta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi – cena: 5 zł.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • Środa – św. Maksymilian Maria Kolbe – męczennik

Wszystkim solenizantom, jubilatom, przybyłym gościom i wam bracia
i siostry, nasi parafianie, życzymy wielu łask bożych na ten tydzień przez wstawiennictwo naszych patronów: Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i św. Stanisława Biskupa i Męczennika.