1. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

 1. Zmiany w parafii na czas wakacji:
 • Cały Lipiec biuro administracji cmentarza będzie nieczynne.
 • W tym tygodniu wyjątkowo, kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę od 9:00 do 10:00!!!
 • Msza święta w Niedzielę z godz. 18:00, zostaje przesunięta na godz. 19:00.
 1. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta i nabożeństwo w int. nowych powołań o 18:00. W piątek możliwość spowiedzi świętej od godz. 17:30, nabożeństwo wynagradzające NSPJ po Mszy wieczornej. W sobotę o 11:00, Msza i Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP połączone ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca. Nie ma odwiedzin chorych.
 2. Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy wiernym za uczestnictwo w procesjach, danie świadectwa wiary i zaangażowanie, w szczególności: Siostrom zakonnym, Akcji Katolickiej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, przygotowującym i niosącym chorągwie.
 3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe na Mszy o 10:00.
 4. W lipcu wyruszają pielgrzymki rowerowe do Częstochowy, zachęcamy do uczestnictwa.
 5. We wtorek wyrusza 36 piesza pielgrzymka duszpasterstwa rolników. Pielgrzymi będą nocować we Wschowie 3/4 lipca, w zakrystii można zapisywać chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg. 3 lipca ok. 18:45 pielgrzymi przybędą do Fary gdzie zostaną rozlokowani na nocleg. 4 lipca o 5:00 piesi pielgrzymi wyruszą z Fary w kierunku Góry. Przy wyjściach można zabrać karty duchowego pielgrzymowania, duchowi pielgrzymi mogą zostawić swój adres w zakrystii. Organizujemy wyjazd – pielgrzymkę do Częstochowy po pieszych pielgrzymów, wyjazd 12 lipca o 6:00, powrót po Apelu ok. 21:45. Koszt 80 zł. od osoby – płatne w Częstochowie u ks. Pawła. Zapisy w zakrystii.
 6. Zapraszamy na tradycyjny wielki odpust w Wieleniu – informacje na plakacie. Nasz dekanat jest szczególnie zaproszony 2 lipca na główny odpust.
 7. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła jednej osobie, z ulicy ks. Kostki nr-y od 1 do 20. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulicy ks. Kostki od 21 do końca.
 8. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 9. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • W środę św. Tomasz Ap.
 • W sobotę bł. Maria Teresa Ledóchowska.

Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej.