1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego o godz. 17:30 kończymy tegoroczne nabożeństwa czerwcowe. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek jest to wyraz naszej pomocy w przygotowaniu poczęstunku oraz wsparcia pielgrzymów na Jasną Górę. Za złożone ofiary, a także pomoc dziękujemy.
 2. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli następuje zmiana godziny wiecznej Mszy świętej z 18:00 na 19:00. Podczas urlopów i wakacji zwróćmy uwagę na strój w miejscach kultu religijnego – niech będzie godny tego miejsca, pamiętajmy także o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii
 3. INOFRMUJEMY, ŻE OD DNIA 1. LIPCA 2024r. NIE BĘDĄ SPRAWOANE MSZE ŚWIĘTE W KOŚCIELE TRÓJCY ŚWIETEJ.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 5. W czwartek o godz. 17:30 wystawnie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne a następnie Msza św.
 6. W piątek spowiedź św. o godz. 17:30 po Mszy św. wieczornej litania do Serca Pana Jezusa.
 7. Ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek miesiąca.
 8. Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa Żywego Różańca w sobotę o godz. 11:00.
 9. Zapraszamy do udziału w 41. pieszej pielgrzymce Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę. Nocleg we Wschowie w dniach 3. – 4. lipca 2024r. Zapisany osób chętnych na pielgrzymkę oraz tych którzy chcieliby przyjąć pielgrzymów w zakrystii – prosimy o przekazanie również informacji, że któraś z rodzin zaprosiła już pielgrzymów z ubiegłych lat. Ks. Paweł Mydłowski organizuje autokar do Częstochowy będzie ona przejeżdżał przez Wschowę 12.06.2024r. o godz. 1:00 w nocy (ul. Moniuszki – przy sklepie Netto). Jest także możliwość przejścia ostatniego etapu. Koszt 100 zł.
 10. Ważna informacja w środę Msza św. będzie sparowana o godz. 17:00 wraz z pielgrzymami nie będzie Mszy św. o godz. 18:00!!!
 11. Zawracamy się z ogromna prośbą o pomoc w organizacji posiłków dla pielgrzymów ze Szczecina 5. lipca  (kiełbasa, chleb, napoje) oraz pielgrzymów z Rzepina z 6. na 7. lipca (obiadokolacja oraz śniadanie) o możliwość zaangażowania się oraz pomoc bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Chętnie widziane są ciasta i wypieki. Produkty żywnościowe prosimy, aby dostarczyć w czwartek (04. lipca) po Mszy św. wieczornej około godz. 18:30 do salek parafialnych.
 12. Z ul. Kolejowa, Towarowa, al. PCK nikt nie przyszedł. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ul. Staroleszczyńska, Lwia, Krótka.
 13. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
 14. Opust ku czci Matki Bożej Wieleńskiej Ucieczki Grzeszników. W tym roku czas Odpustu trwa od 29 czerwca do 7 lipca 2024r. Informacje na plakacie.