1. Pierwsza niedziela tegorocznych wakacji. Na ten czas nastąpią zmiany w funkcjonowaniu parafii:
 • Kancelaria Parafialna czynna jest tylko we wtorki od 16:00 do 17:00
  i w soboty od 9:00 do 10:00;
 • Cały lipiec biuro Administracji Cmentarza będzie nieczynne;
 • Msza święta w niedzielę z godz. 18:00, zostaje przesunięta na godz. 19:00.
 1. Zgodnie z poleceniem Kurii diecezjalnej oraz Sanepidu przypominamy przebywającym w miejscach kultu o obowiązku zakrywania ust i nosa. Osoby nie mogące zakrywać ust proszone są o zachowanie tzw. dystansu społecznego!
 2. Zapraszamy na ostatnie wspólne nabożeństwa różańcowe o ustanie pandemii na świecie oraz na ostatnie nabożeństwa czerwcowe. Dzisiaj o 18:00 oraz w poniedziałek i wtorek po mszy wieczornej. W środę podczas nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy po mszy wieczornej.
 3. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo w I czwartek o nowe powołania i za powołanych po Mszy wieczornej, w piątek spowiedź dla dzieci komunijnych od 16:00, dla wszystkich chętnych od 17:00. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy wieczornej. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Zmiana tajemnic w sobotę o 11:00. Na ww. nabożeństwach będziemy modlili się także o ustanie pandemii.
 4. Tomasz odwiedzi swoich chorych 11 lipca.
 5. 2 lipca o 10:00 w Otyniu, będzie Msza rozpoczynająca duchową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. W związku z panującymi obostrzeniami Piesze Pielgrzymki naszej diecezji, nie mogą się odbyć w dotychczasowej formie, dlatego w tym roku jest to forma duchowa. Zakończenie będzie na Jasnej Górze 13 lipca o 12:00 – dojazd indywidualnie. Informacje na plakacie i stronie pieszej pielgrzymki.
 6. Pielgrzymka piesza ze Wschowy do Wielenia rozpocznie się 4 lipca o 10:30 we Farze, spod kościoła św. Jadwigi pielgrzymi dołączają ok. 10:45, zakończenie Mszą w Wieleniu o 18:00. Na pielgrzymce obowiązują przepisy sanitarne, w tym maseczki lub przyłbice. Koszt to ofiara dobrowolna. Jest możliwość udziału w samej Mszy świętej, wyjazd autokaru do Wielenia będzie o godz. 17:15 spod Fary, autokar zabierze także chętnych pielgrzymów pieszych z Wielenia. Nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się.
 7. Nauki chrzcielne są prowadzone indywidualnie, po wcześniejszym umówieniu w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 8. Zapraszamy na wielki odpust w Wieleniu informacje na plakacie.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na I Komunie święte o godz. 11:30 i 13:30.
 10. W niedziele po mszach można zamawiać intencje mszalne.
 11. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 12. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary mieszkańcom z ulic: Zielony Rynek, Kasztanowa, Czarna w tym tygodniu sprzątanie mają rodzice dzieci komunijnych.
 13. Kurs przedmałżeński odbędzie się od 29 czerwca, w par. św. Kazimierza w Lesznie.
 14. Juto uroczystość świętych Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Imieniny ks. Pawła.
 15. W piątek patronuje także św. Tomasz Apostoł.
 16. Przypominamy o odpowiednim stroju w miejscach kultu, szczególnie na Mszy Świętej!

Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy bezpiecznych i spokojnych dni.

Przypominamy w wakacyjne niedziele nie zapominaj o kościele!!!