1. Dzisiejsza adoracyjna niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia od alkoholu oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
 2. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w wielkopostnej akcji. Dzisiaj rozprowadzają specjalne słoiczki z których codziennie losuje się jedno zadanie do wypełnienia. Ofiara zaczyna się od 5 zł na cele statutowe.
  Zobacz artykuł: Słoiczki na Wielki Post
 3. Trwamy w nowennie do św. Józefa Kaliskiego przed peregrynacją cudownego obrazu. Zapraszamy również na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – 7. marca gdzie zostanie przekazana kopia obrazu które będzie peregrynować po naszej diecezji. W sobotę odbędzie się peregrynacja w naszym mieście. O godz. 17:45 nastąpi powitanie obrazu w kościele św. Józefa. Ok. godz. 18:00 Msza święta, po jej zakończeniu będzie specjalna konferencja dla mężczyzn. Adoracja przy obrazie potrwa do 22:00. W niedzielę możliwość nawiedzenia i uczczenia obrazu do 15:00. O 15:00 rozpocznie się nabożeństwo pożegnania i wyjazd obrazu do następnego dekanatu.
 4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek o godz.: 19:00 w salce przy starej plebani.
 5. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30, 9:00, 18:00 i 19:30 – taca przeznaczona na dom księży emerytów. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do podjęcia różnych form pokuty, min. abstynencji od napojów alkoholowych. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30, w intencji nowych powołań kapłańskich. Po Mszy wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża, na które to spotkanie zapraszamy chętne osoby, które chcą się włączyć w dzieło modlitwy w intencji nowych powołań.
 7. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu będzie przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych.
 8. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16:30, dla dorosłych o 17:15.
 9. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale. Nabożeństwo z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane o godz. 17:00.
 10. W naszym kościele  przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy, został ustawiony świecznik wotywny. Od wieków palenie świec jest nieodzownym symbolem naszej wiary. Możliwość zapalenia świecy jako świadectwa wiary, w akcie dziękczynnym czy błagalnym jest dla wiernych bardzo ważne. Światło, w tym światło świec symbolizuje samego Chrystusa. Świeca jest obecna przy sakramentach chrztu, Komunii i bierzmowania, a także jest wkładana w ręce konających. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej modlitwy i ufności. Zapalona świeczka symbolizuje przedłużenie naszej modlitwy przed Bogiem.
 11. Przygotowanie do bierzmowani dla osób dorosłych rozpocznie się w parafii św. Jadwigi w środę popielcową po Mszy wieczornej.
 12. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na spotkanie we wtorek o 19:00 do Domu Serca przy klasztorze. Spotkanie poprowadzi Doradca Ministra dr hab. Mieczysław Guzewicz.
 13. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła ludziom dobrej woli, z ulic 55 Pułku Piechoty Poznańskiej i Nowopolnej nikt nie przyszedł. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulicy: Osadniczej, Ogińskiego, Wieniawskiego.
 14. W tym tygodniu są wolne intencje Mszy świętych.
 15. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego (dodatek o Żołnierzach Niezłomnych).

Wszystkim jubilatom, solenizantom i Drogim Paniom z okazji ich święta kobiet, składamy serdeczne życzenia.