1. W tych dniach szczególnie zanosimy nasze modlitwy do Boga o pokój na Ukrainie. Zbiórka do puszek po Mszach Świętych oraz w Środę Popielcową. Różaniec w intencji pokoju we Farze dzisiaj o 20:30 oraz w Środę Popielcową o 20:30.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. We wtorek, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Msze w ich intencji będą we wtorek na Mszy wieczornej i w niedzielę o 10:00.
 4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30, 9:00, 16:00 dla dzieci i 18:00 – taca przeznaczona na dom księży emerytów. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do podjęcia różnych form pokuty, min. abstynencji. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty.
 5. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych z powodu zaplanowanych Misji Parafialnych od 1 do 8 maja br. Misje to znana od dawna praktyka religijna Kościoła. Są to ośmiodniowe rekolekcje, które przeprowadza się co kilkanaście lat dla całej parafii. Ich celem jest umocnienie i odnowienie wiary.
 6. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą o godz. 17:45.
 7. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16:30, a dla dorosłych o 17:15. Przy ołtarzu głównym zostanie wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
 8. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w każdą niedzielę, o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek na Mszy wieczornej.
 10. Spotkanie PZC w poniedziałek o 18:30.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza i adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 18:00; spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy wieczornej;
 • w piątek Msza i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, spowiedź od godz. 17:15;
 • w sobotę o 11:00, Msza i nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi oraz zmiana Tajemnic Różańcowych. Przed Mszą będziemy gościć Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonale nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort. Bedzie można także nabyć Traktat o Doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płytą CD po 10 zł.
 • Paweł i ks. Łukasz odwiedzą z Komunią chorych w domach w sobotę o zwykłej porze.
 1. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
 • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
 • za udział w drodze krzyżowej,
 • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
 1. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Informacje Caritas w gablocie. Informujemy także, że osoby, które wpłacały przez Internet, ofiary na remont Fary, mogą odliczyć te ofiary od podatku dochodowego – informacje na stronie parafialnej.
  Dokładne informacje można znaleźć:
  https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/darowizny-na-kult-religijny/
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszańcom ulicy: Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Konradowska
 3. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
 4. Najbliższa niedziela jest niedzielą Adoracyjną.
 5. 12 marca br. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Przy tej okazji trwać będzie ogólnopolska nowenna za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nowenna rozpocznie się w czwartek, a zakończy w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, 11 marca br. Nowennę będziemy odmawiać po Mszach wieczornych.

Biuro administracji cmentarza jest czynne w poniedziałek.
Kancelaria Parafialna czynna:
we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00
oraz w sobotę od 9:00 do 10:00

Komunikat ks. Biskupa Tadeusza:

Drodzy Diecezjanie,

ostatnie godziny przyniosły nam bardzo tragiczne informacje o rosyjskiej agresji na Ukrainę. Media przepełnione są obrazami palących się budynków, uciekających w panice mieszkańców wielu ukraińskich regionów. Te widoki przywołują w naszej pamięci bardzo bolesne wspomnienia związane z II wojną światową, gdy i nasza Ojczyzna stanęła wobec okrutnych, imperialistycznych wizji agresorów. Wiele osób, pamiętających tamte wydarzenia żyje ciągle wśród nas, być może nawet w naszych rodzinach.

Potrzeba dziś bardzo mocno naszej, chrześcijańskiej solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Włączając się w pragnienie Ojca Świętego Franciszka bardzo proszę, aby najbliższa Środa Popielcowa była w naszych parafiach dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Ponadto, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski proszę, aby w najbliższą niedzielę i Środę Popielcową, po każdej Mszy św. zorganizować zbiórkę do puszek, z których ofiary za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Niech ten czas będzie dla nas ufnym wołaniem do Boga o pokój i opamiętanie się agresorów. W najbliższą sobotę od godz. 10.00 w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbędzie się Kapłański Dzień Modlitw o Pokój. Jako kapłani chcemy wspólnie trwać przed Panem prosząc o potrzebny pokój w naszych sercach i relacjach międzyludzkich i o nadzieję, z którą będziemy wkraczali w tak trudną rzeczywistość. Niech i w naszych parafiach nie zabraknie czasu modlitwy adoracyjnej właśnie w tej intencji.

Zawierzając losy Ukrainy i naszej Ojczyzny Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna, pamiętajmy także o naszych Siostrach i Braciach z Ukrainy, którzy mieszkają i pracują pośród nas, na terenie naszej Diecezji. Oni bardzo potrzebują naszego wsparcia, dobrego słowa, ale może i konkretnych gestów pomocy. Wielu z ich bliskich ciągle mieszka na Ukrainie, pośród toczących się walk. Niech ten czas uczyni nas posłańcami pokoju, poprzez naszą codzienną modlitwę i gesty miłości, które pomogą nam doświadczyć zwycięstwa Chrystusa nad każdym złem.

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski


jak pomóc Uchodźcom z Ukrainy?

min. wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe Caritas

07 1020 5402 0000 0702 0020 5716

z dopiskiem UKRAINA

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

ul. Bema 32-34 65-170 Zielona Góra

tel. 600 990 394