1. Dzisiejsza niedziela, rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w narodzie.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na hospicja, do puszek zebraliśmy 1342 zł.
 3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30, 9:00 i 18:00 – taca przeznaczona na dom księży emerytów. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do podjęcia różnych form pokuty, min. abstynencji od napojów alkoholowych. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty.

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu.

 1. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16:30, a dla dorosłych o 17:15. Przy ołtarzu głównym zostanie wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
 2. W naszej diecezji najbliższy piątek jest dniem modlitwy i postu w intencji młodzieży.
 3. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Jest to także niedziela Adoracyjna. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w każdą niedzielę, o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
 • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
 • za udział w drodze krzyżowej,
 • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
 • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Przy wyjściach można zabrać foldery z informacją jak przekazać 1% na Caritas naszej diecezji. Informujemy także, że osoby, które wpłacały przez Internet, ofiary na remont Fary, mogą odliczyć te ofiary od podatku dochodowego – informacje na stronie parafialnej.
 2. 7 marca nasz dekanat ma czuwanie modlitewne w Sanktuarium MB Rokitniańskiej. Prosimy o zapisywanie w zakrystii, chętnych osób na wyjazd.
 3. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom z ulic Ogińskiego, Wieniawskiego, Chopina, Kurpińskiego, w piątek po Mszy wieczornej, prosimy o sprzątanie mieszkańców ulicy Kazimierza Wielkiego numery parzyste oraz numery nieparzyste od 1 do 11.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.