1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które przeznaczone są na remont Fary. Po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
 2. Jak zauważyliśmy w poprzednim tygodniu został przywieziony nowy ołtarz, na którym sprawujemy Eucharystię. Ołtarz został wykonany przez pracownię konserwatorką, która odnowiła ołtarz główny. 24 lutego, na Mszy świętej o godz. 17:00, ksiądz biskup dokona uroczystego poświęcenia nowego ołtarza.
 3. Są wolne intencje Mszalne na ten tydzień.
 4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30, 9:00 16:00 i 18:00 – taca przeznaczona na dom księży emerytów. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do podjęcia różnych form pokuty, min. abstynencji. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które jeśli to będzie możliwe, rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu.
 5. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16:30, a dla dorosłych o 17:15. W najbliższy piątek, z racji roku św. Józefa, odmówimy litanię, ku jego czci. Przy ołtarzu głównym zostanie wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
 6. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w każdą niedzielę, o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. Zgodnie z nowymi wytycznymi w każdą niedzielę Wielkiego Postu po błogosławieństwie, będziemy śpiewać suplikację „Święty Boże Święty mocny”. Nabożeństwa Wielkiego postu będą się odbywały zgodnie z wytycznymi związanymi z epidemią.
 8. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
 9. W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
 10. za udział w drodze krzyżowej,
 11. za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
 12. za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 13. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Informacje w gablocie. Informujemy także, że osoby, które wpłacały przez Internet, ofiary na remont Fary, mogą odliczyć te ofiary od podatku dochodowego – informacje na stronie parafialnej.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic Zielony Rynek, Kasztanowa, Czarna. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy chętnych parafian.
 15. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 16. Przypominamy i prosimy:
 17. W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos (przyłbica lub maseczka).
 18. W ławkach siadamy możliwie daleko od siebie, min. 1,5 m.
 19. Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą
 20. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.