Ogłoszenia parafialne
 1. Dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa tegorocznych neoprezbiterów. Nasza Parafia dziękuje za dar kapłaństwa naszego parafianina ks. Sebastiana Pytlika. Ks. Sebastian odprawi swoją pierwszą Mszę dziś o godz. 11:30. Życzymy wielu łask Bożych i mądrości Bożego Ducha w posłudze kapłańskiej.
 2. W przyszłą niedzielę, w którą obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 11:30, dzieci z klas 4 będą obchodziły rocznicę I Komunii świętej. Okazja do spowiedzi dla dzieci, codzienne pół godziny przed wieczorną mszą św. Także w przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Po Mszach zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Nabożeństwa majowe codzienne po Mszy wieczornej a dzisiaj o godz. 17:00. W tym tygodniu zaczniemy także nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiali codzienne po Mszy wieczornej. Natomiast w przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, nabożeństwo będzie po każdej mszy w ramach adoracji..
 4. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy na roli, są to tzw. Dni krzyżowe.
 5. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy w najbliższy piątek, będziemy ją odprawiali po Mszach wieczornych. Natomiast w niedzielę – 9 czerwca o godz.: 19:15, w naszej Farze, będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwie Akatystu do Ducha Świętego. Zapraszamy!
 6. Zakończenie diecezjalnej peregrynacji obrazu św. Józefa Kaliskiego odbędzie się 1 czerwca br. w Rokitnie podczas Eucharystii sprawowanej
  z okazji X Diecezjalnego Dnia Dziecka i Festynu Rodzinnego „Bądźmy
  razem”. Do udziału w pielgrzymce zaproszone są wraz z dziećmi cale rodziny, a zwłaszcza ojcowie, którym patronuje św. Józef, i nadzwyczajni
  szafarze Komunii św. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 7. Odwiedziny chorych w domach: ks. Paweł w najbliższą sobotę, ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych 8 czerwca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca
  8 czerwca wyjątkowo o godz.: 10:30.
 8. Przypominamy wiernym o obowiązku przystąpienia do Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
 9. Wyjazd na spotkanie młodych „Lednica” organizuje parafia św. Józefa Oblubieńca – klasztor. Zapisy i informacje w klasztorze.
 10. W dniach 14-15 czerwca 2019r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W roku 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, wydarzenie to będzie przeżywane jako Jubileusz Młodych, którego hasłem będą słowa „Zaczerpnijcie teraz!”.
 11. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Łaziennej, Ratuszowej, Rynek za posprzątanie kościoła. W piątek po Mszy wieczornej prosimy mieszkańców ulicy: Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste od 1 do 13.
 12. Przy wyjściach są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 W tym tygodniu patronują nam:

 • W środę św. Urszula Ledóchowska
 • W piątek święto nawiedzenia NMP – odpust sanktuarium w Otyniu
 • W sobotę św. Justyn

 W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach w związku z i ich świętem. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują serca naszych mam. Zmarłe mamy polecajmy Miłosierdziu Bożemu przez wstawiennictwo Maryi: Zdrowaś Maryjo ….