Ogłoszenia parafialne
 1. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary, w zeszłą niedzielę zebraliśmy 2545,50 zł.
 2. Dzisiaj i jutro, radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.
 3. Dzisiaj o 21:00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez stowarzyszenie Katolicka Wschowa oraz zespół muzyczny Chairete. Adoracja jest w przededniu 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, prosimy łączyć się z nami duchowo.
 4. Zachęcamy dzisiaj do odwiedzenia wystawy plenerowej na placu Zamkowym, poświęconej św. Janowi Pawłowi II.
 5. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
 6. Codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17:00 odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci NMP Loretańskiej.
 7. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów. Zapraszamy wszystkich rolników do wspólnej modlitwy na Mszach wieczornych, w ich intencji, w poniedziałek i wtorek.
 8. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego.
 9. W sobotę odbędą się święcenie kapłańskie i diakonatu w Wyższym Seminarium Duchownym, prosimy o modlitwę w intencji nowych kapłanów. Komunikat ks. Biskupa.
 10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 16:00 we Farze odbędą się prymicje ks. Pawła Mikołajczaka.
 11. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Spowiedź jest codziennie przed Mszą świętą, a w niedziele na Mszach świętych w specjalnie przygotowanym miejscu.
 12. Z racji zwiększenia limitu uczestniczących na Mszach świętych: w kościele Farnym może przebywać 95 osób, w kościele Trójcy Świętej 45 osób.
 13. Do końca maja codziennie o 20:30, a w czerwcu po Mszach wieczornych, z Fary, jest transmitowany różaniec w int. ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia, prosimy łączyć się z nami duchowo w swoich domach.
 14. Nauki chrzcielne będą prowadzone indywidualnie, po wcześniejszym umówieniu w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 15. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00. Biuro cmentarza parafialnego czynne jest w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
 16. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, do końca maja, w piątki jest sprzątanie kościoła od godziny 11:00 i o to prosimy chętnych parafian.
 17. Przy wyjściu są do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Wstawiennictwu Matki Bożej Loretańskiej i św. Stanisława naszego patrona, polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.