1. Dziś V Niedziela w ciągu roku liturgicznego po wszystkich Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów naszej diecezji przed Światowym Dniem Chorego. Za tydzień taca przeznaczona jest na remont Fary.
  2. W czwartek dnia 9. lutego o godz. 10:30 w kościele Farnym odbędzie się uroczysta sesja połączona z Mszą św. na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. M. Iwony Król. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wschowy, do udziału w tym wydarzeniu. Tego dnia nie będzie Mszy św. porannej o godz. 6.30. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas pomogli nam przygotować świątynie i bardzo prosimy o pełną mobilizację w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, by dopiąć wszelkie detale i uszykować kościół dla naszych gości.
  3. W sobotę 11. lutego – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo dla chorych i modlitwa w intencji chorych wraz z Sakramentem Namaszczenia o godz. 11:00. W tym dniu otoczmy modlitwą i pamięcią osoby starsze, samotne i chore. Pomóżmy im również tym dniu uczestniczyć we Mszy św.
  4. Ksiądz Łukasz odwiedzi swoich chorych w piątek 10. lutego o zwykłej porze.  
  5. Wspólnota Niewiast, zaprasza na spotkanie formacyjne dla kobiet- 6 lutego, poniedziałek, po wieczornej Mszy św. w parafii św. Jadwigi we Wschowie. Temat: Bł. Marcelina Darowska CSIC „… i serce ma swoje ujemne strony”.
  6. Zapraszamy mężczyzn w każdą drugą sobotę miesiąca do naszej Fary na godz. 19.00 na „męski różaniec”. Rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona rodzin na wzór św. Józefa, który był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny. Pragniemy bronić świętości naszych rodzin i bliskich przez modlitewną wspólnotę mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty. Najbliższe spotkanie w sobotę 11 lutego o godz. 19.00.
  7. Parafialny Zespół Caritas, zaprasza seniorów z naszej parafii w dniu 16 lutego (tłusty czwartek) na wspólną Eucharystię o godz. 18.00 natomiast po Mszy św. na spotkanie w Domu Parafialnym pod hasłem: „Starość może być radosna i piękna”. Będzie to integracyjne i radosne spotkanie przy śpiewie i tradycyjnym pączku. Z racji ograniczonych miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w  zakrystii.
  8. Dnia 18 marca – sobota – Parafialny Zespół Caritas pragnie zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Polskiego Nazaretu – Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki 80 zł. Zapisy w zakrystii lub u pani Haliny Drgas. Tel. 691672444.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • Piątek: św. Scholastyka

Biuro Administracji Cmentarza CZYNNE

w poniedziałek od 17:00 do 18:00

KANCELARIA CZYNNA:

we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 

w sobotę: NIECZYNNA.