1. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Przypominamy że:

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16:30, dla młodzieży i dorosłych  o 17:15.

W Niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17:00 Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na świąteczne dekoracje kościoła.

 1. Rozpoczynające się dzisiaj rekolekcje, które prowadzi o. Krzysztof Stankowski z Torunia, potrwają do środy. Zapraszamy codziennie na Mszę świętą z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie dla wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania. Spowiedź tylko we środę w godzinach: 6:15-7:30, 8:00-9:30, 17:00-18:30. Zachęcamy, aby nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu. Zakończenie rekolekcji z możliwością uzyskania odpustów we środę. Taca z wtorku i środy przeznaczona jest na dzieła misyjne zgromadzenia redemptorystów. Plan rekolekcji oraz przebieg Triduum został przedstawiony w informatorze, który można ze sobą zabrać.
 2. Zachęcamy do włączenia się w tworzenie Triduum Paschalnego. Zapraszamy chętnych do śpiewu, czytających oraz do Straży przy Grobie. Spotkanie dla chętnych do straży przy Grobie w czwartek po Mszy wieczornej.
 3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła. Świece na stół wielkanocny rozprowadzają Panie z PZC. Ofiara za świece to 15 zł. W przyszłą niedzielę dodatkowo Panie będą rozprowadzały bukieciki bukszpanów do dekoracji świątecznych oraz babeczki, dochód przeznaczony na działalność Caritas.
 4. Dzisiaj w klasztorze odbędzie się Misterium – informacje na plakacie.
 5. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 12 kwietnia, Mszą św. w klasztorze potem przejazd autokarem do Osiecznej. Informacje w klasztorze i edk.org.pl
 6. W sobotę odbędzie się Sesja Plenarna I Synodu naszej diecezji oraz wieczorne czuwanie młodzieży w Głogowie.
 7. Siostry Salezjanki zapraszają dzieci od 1 do 6 kl. Szkoły Podstawowej na półkolonie w terminie 15-26 lipca. Wszelkie informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń lub bezpośrednio u s. Urszuli po Mszy dziecięcej.
 8. Za tydzień Niedzielą Palmową – Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Taca przeznaczona jest na remont Fary. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą o godz. 11:30 zgromadzimy się przed Domem katechetycznym, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy

Wieczorem o godz. 19:00 Droga krzyżowa ulicami miasta z kościoła św. Jadwigi. Prosimy o zapoznanie się które grupy niosą krzyż na poszczególnych stacjach – informacje w gablocie.

 1. Na naszej stronie internetowej (farawschowa.pl) w ostatnim czasie uruchomiliśmy dwie nowe funkcje – pojawiła się kronika remontowa. Jest także dostępny katalog pochowanych na terenie naszego cmentarza wraz z informacją o stanie dzierżawy poszczególnych grobów (Cmentarz Online). Przypominamy także, że poszczególne nabożeństwa są transmitowane na żywo w Internecie. Szczegóły na naszej stronie.
 2. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, złożone ofiary, mieszkańcom którzy przyszli z ulic: Okrężna, Sportowa, Strzelecka, al. PCK. W piątek świąteczne sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy o to mieszkańców ulic: Moniuszki, Obrońców Warszawy, 55 PPP. Sprzątanie w Wielki Wtorek ulice Konradowska i Żwirki i Wigury, w Wielką Sobotę prosimy chętnych parafian.
 3. Nauki chrzcielne w sobotę o 19:00 we Farze. Kancelaria Parafialna we wtorek przed południem będzie nieczynna.
 4. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym dodatek płyta z filmem o św. Ignacym Loyola.
 5. Siostry Salezjanki zapraszają młodzież od 7 kl. Szkoły Podstawowej na warsztaty tańców lednickich. Będą one przygotowaniem do animowania tańców w Uroczystość Bożego Ciała na Rynku we Wschowie. Warsztaty odbędą się 27 kwietnia w Domu Sióstr Salezjanek.

Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów. Wszystkim życzymy owocnego przeżycia rekolekcji wielkopostnych.