Ogłoszenia parafialne
 1. Drodzy parafianie, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zapewniamy o łączności duchowej z wami wszystkimi, którą wyrażamy w naszej codziennej modlitwie. Kościół jako Dom Boży jest szczególnym miejscem modlitwy zwłaszcza dla nas, waszych duszpasterzy, którzy nadal każdego dnia sprawujemy Najświętszą Ofiarę, a więc Mszę świętą i nabożeństwa. Niestety z przyczyn obiektywnych musicie pozostać w swoich domach. Prosimy Was siostry i bracia w Chrystusie Panu trwajcie z nami na modlitwie w swoich domach. Niech wasze mieszkania staną się domami modlitwy a tym samym Kościołem domowym. Dziękujemy za waszą życzliwość i wsparcie zarówno duchowe jak i materialne. Wierzymy, że Miłosierny Pan, który nieustannie darzy nas miłością wysłucha nasze wołanie i wyprowadzi nas z niedoli obronną ręką, aby Jego Dom wypełnił się na nowo rzeszą wiernych, którzy pragną z uwielbieniem oddać cześć Bogu w radosnym Te Deum. Starajmy się zachować pokój serca i nie ustawajmy w życzliwości.
 2. Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter Wielkiego Postu. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej.
 3. Prosimy Parafian, o pozostanie w domach na cały czas trwania przedłużonej kwarantanny! Prosimy łączyć się z nami duchowo!
 • Na Msze mogą przyjść wyłącznie osoby zamawiające daną intencję i nie więcej jak 5 osób! Przypominamy że Msze święte transmitujemy na żywo;
 • Spotkania wszystkich grup, nauki chrzcielne zostają odwołane do Wielkanocy,
 • Rekolekcje parafialne zostają odwołane,
 • Droga krzyżowa w piątek o 17:15 jest transmitowana na naszej stronie internetowej,
 • Codziennie o 20:30, z Fary, jest transmitowany różaniec w int. ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia,
 • Kancelaria parafialna jest zawieszona, prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy. Biuro cmentarza jest nieczynne do odwołania,
 • Kościół parafialny jest otwarty by umożliwić chętnym wiernym Adorację Najświętszego Sakramentu;
 • Jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej, z racji kwarantanny w kościołach może przebywać ograniczona liczba wiernych – 5 osób, kapłan będzie spowiadał z zachowaniem rygorów sanitarnych. Spowiedź będzie w piątek od godziny 15:00, osoby zainteresowane zgłaszają telefonicznie chęć skorzystania ze spowiedzi;
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza w intencji o nowe powołania i za powołanych o 18:00. W piątek Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 18:00, po niej nabożeństwo wynagradzające. Wyjątkowo w sobotę Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 18:00. Prosimy zelatorów o indywidualną zmianę tajemnic w ramach swoich Róż. Odwiedziny chorych w domach w sobotę o zwykłej porze.
 2. Przyszła niedziela nosi nazwę Niedzieli Męki Pańskiej czyli Niedzieli Palmowej. Zachęcamy, by w miarę możliwości, zrobić symboliczne palmy i uczestniczyć z nami duchowo w rozpoczęciu Wielkiego Tygodnia. Nie będzie drogi krzyżowej ulicami miasta!
 3. W czwartek, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II.
 4. Jest do nabycia tygodnik Niedziela, który można nabyć indywidualnie w zakrystii. Świece Caritas, na stół wielkanocny, można nabywać w zakrystii, w cenie 15 zł.
 5. Osoby, które by chciały pomóc w przedświątecznym sprzątaniu fary proszone są o kontakt telefoniczny, tak aby umówić datę i godzinę sprzątania.
 6. Prosimy o zadbanie o swoich sąsiadów szczególnie o seniorów! Wiele osób deklaruje chęć pomocy, prosimy z niej korzystać! 

Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów. Wszystkim życzymy owocnego, duchowego przeżycia ostatnich tygodni Wielkiego Postu.