1. Drodzy Parafianie! Zgodnie z nowymi rozporządzeniami , prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach!
  Od Soboty 27.03, obowiązuje nowy limit osób uczestniczących w liturgiach: Kościół Farny 45 osób, Kościół św. Trójcy 20 osób!

 • Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza jest czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00
 • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką, jest to obowiązek ustalony przez ustawodawcę. Osoby nie posiadające maseczki prosimy pozostać w domu. Zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4754 zł.
 2. Wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym okresem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce. Pomogą nam w tym rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez o. Jana Główczyka. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi: dzisiaj na każdej Mszy świętej i Gorzkich żalach, od poniedziałku do środy o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. Spowiedź będzie każdego dnia w czasie Mszy świętych.
 3. W Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia obchodzimy dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Pamiętajmy o naszej otwartości i pełnej akceptacji tych osób. Warto też wiedzieć, że trwa proces beatyfikacyjny prof. Jérôme Lejeune’a, wybitnego francuskiego genetyka i odkrywcy przyczyny zespołu Downa czyli trisomii 21. Przypomina dziś o tym Stowarzyszenie TRISO, działające na rzecz pomocy osobom z trisomią 21, ich rodzinom i dzieciom poczętym w łonie matki.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic: Kilińskiego, pl. Zamkowy, Ratuszowa.
 2. W czwartek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W ten dzień jest możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zainteresowane osoby przed Mszą, o 6:30 i 18:00, będą mogły wpisać się do księgi duchowej adopcji.
 3. Także w czwartek specjalna Msza tylko dla dzieci pierwszokomunijnych z poświęceniem książeczek o 16:00.
 4. Przyszła niedziela nosi nazwę Niedzieli Męki Pańskiej czyli Niedzieli Palmowej. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej. Zachęcamy, by w miarę możliwości związanych z pandemią, uczestniczyć w rozpoczęciu Wielkiego Tygodnia.
 5. Przy wyjściach rozprowadzane są przez PZC świece CARITAS na stół wielkanocny w cenie 15 zł oraz bukieciki z bukszpanów. PZC kontynuuje również zbiórkę pościeli na potrzeby tutejszego Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego przy wschowskim szpitalu.
 6. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz specjalny numer poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł.