1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Dziękujemy za pomoc i wsparcie materialne dzieła MIVA Polska.
  2. W poniedziałek, obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu dla kapłanów w Dachau. Tego samego dnia rozpoczynamy nowennę do św. Stanisława naszego Patrona – w dni powszednie przed Mszą świętą wieczorną w niedziele po Mszy o godz. 10:00.
  3. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 w Farze.
  4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, który poświęcony jest Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na  nabożeństwa majowe w Farze, a we wtorek, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.
  5. 3-go maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei. Ten dzień jest również świętem państwowym upamiętniającym uchwalenie Konstytucji. Msza święta w intencji ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10:00, pozostałe Msze święte: 8:00 i 18:00.
  6. W sobotę św. Floriana męczennika – pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o strażakach z PSP i OSP we Wschowie.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa w intencji powołań oraz nabożeństwo majowe o godz. 17:30 oraz Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • W piątek ze względu na uroczystość Matki Bożej okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. Nabożeństwo majowe oraz akt wynagradzający Najświętszemu SPJ o godz. 17:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, o godz. 11:00 Msza św. Wynagradzająca Sercu NMP oraz modlitwa Żywego Różańca.
  • Ks. Rafał odwiedzi swoich chorych o zwykłej porze w pierwszą sobotę miesiąca, a ksiądz Łukasz wyjątkowo w tym miesiącu odwiedzi swoich chorych w środę (01.05.2024r.) o zwykłej porze. 

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul.: Moniuszki, Kilińskiego. W tym tygodniu sprzątanie jest w czwartek (02.05.2024r.) o godz.18:30 i o to prosimy parafian z ulic: Kopernika, pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń, Gospody.

9. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.