Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Od niedzieli, 17. maja, w kościele farnym obowiązuje limit 95 osób a w kościele filialnym pw. Trójcy Świętej: 45 osób.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. Przy wyjściu są blankiety z numerami konta remontowego.
 3. Codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17:00 odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci NMP Loretańskiej.
 4. Z racji zwiększenia limitu uczestniczących na Mszach świętych: w kościele Farnym może przebywać 60 osób, w kościele Trójcy Świętej 30 osób.
 5. Do końca maja codziennie o 20:30, z Fary, jest transmitowany różaniec w int. ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia, prosimy łączyć się z nami duchowo w swoich domach.
 6. Nauki chrzcielne będą prowadzone indywidualnie, po wcześniejszym umówieniu w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 7. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00. Sprawy opłat za cmentarz można załatwiać w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
 1. W przyszłą niedzielę o 21:00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez stowarzyszenie Katolicka Wschowa. Adoracja będzie w przededniu 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, prosimy łączyć się z nami duchowo.
 2. Apel o podjęcie modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia:

Umiłowani w Chrystusie,

z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka czwartek 14 maja br. będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa na świecie. Proszę zatem wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich o włączenie się z hojnością serca w to wspólne duchowe dzieło, według własnego rozeznania podejmując modlitewne błaganie, wyrzeczenie i jałmużnę.

Na prośbę Papieża Franciszka do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej skutków.

Wszystkim odpowiadającym na ten apel udzielam swojego błogosławieństwa

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 1. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, w piątek sprzątanie kościoła jest od godziny 11:00, prosimy o to chętnych parafian.
 2. W zakrystii do nabycia są numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Patroni tygodnia:

 • Środa MB z Fatimy
 • Czwartek św. Maciej Ap.
 • Sobota św. kapłan Andrzej Bobola męcz. Patron Polski

Wstawiennictwu Matki Bożej Loretańskiej polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.