1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Jutro zaczynamy okres zwykły, który potrwa do I Niedzieli Adwentu.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary po Mszy zbiórka do puszek na KUL i Instytut F-T w Zielonej Górze.
 3. Dzisiaj o 19:15, w naszej parafii, zapraszamy na dekanalne czuwanie z obrzędem Akatystu do Ducha Świętego – Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 4. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy codzienne po Mszy wieczornej, w niedziele po Sumie o godz.: 10:00.
 5. Jutro wspominamy NMP Matkę Kościoła.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy się szczególnie za wszystkich kapłanów.
 7. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy – to także uroczystość odpustowa w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy na uroczystość patronalną.
 8. Zbliża się II Dzień Uwielbienia w Boże Ciało, prosimy parafian o zgłaszanie się, w zakrystii, do upieczenia ciasta. Książki o tematyce religijnej i rodzinnej, można składać przy ołtarzu Krzyża. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na organizację tego wydarzenia. Osoby chętne do pomocy w organizacji tego wydarzenia mają swoje spotkanie w najbliższy czwartek o 19:30 w Domu Serca przy Klasztorze.
 9. W sobotę o 20:00 zapraszamy do Fary, na ostatnie czuwanie w int. naszego miasta przed inicjatywą „Jedno miasto w jednym duchu”. Nasza parafia organizuje procesję Bożego Ciała zachęcamy do aktywnego włączenia się np. do niesienia chorągwi, sypania kwiatów.
 10. Organizujemy pieszą pielgrzymkę do Wielenia na rozpoczęcie odpustu 22 czerwca, zapisy u P. Walnera na ul. Ks. Kostki, lub u ks. Pawła. Koszt uczestnictwa ofiara dobrowolna na ubezpieczenie oraz poczęstunek.
 11. 2 lipca wyrusza piesza pielgrzymka z Otynia. Wzorem lat ubiegłych organizujemy grupę pielgrzymkową ze Wschowy – informacje, zapisy u ks. Pawła przewodnika. Nocleg pielgrzymów we Wschowie będzie z 3 na 4 lipca br. Zapisy na nocleg od niedzieli 23 czerwca. Można włączyć się w pomoc w organizacji pielgrzymki, np. przez zakup wody, leków, artykułów spożywczych – chętne osoby prosimy o kontakt z ks. Pawłem.
 12. 16 czerwca organizujemy dekanalny wyjazd na zakończenie roku jubileuszowego w Rokitnie. Zapisy w zakrystii.
 13. 23 czerwca w Zielonej Górze bieg charytatywny Caritas.
 14. W piątek po Mszy wieczornej prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ulic: Lipowa, pl. Zamkowy, Rzeźnicka.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściach są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz nowa gazeta ChiT – Chrystus i Ty w cenie 2 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

 • We wtorek św. Barnaba Ap.
 • W piątek bł. Michał Kozal bp i męcz.

Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów zwierzamy Matce Kościoła wstawiennictwu świętych patronów.