Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w środę o godz.: 19:30 w kościele.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Jutro zaczynamy okres zwykły, który potrwa do I Niedzieli Adwentu. Przyjmowanie komunii świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli.
 2. Dzisiejsza uroczystość jest misyjnym dniem chorych, zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji.
 3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:00 oraz ostatni w tym miesiącu różaniec, na który zapraszamy wszystkich parafian o godz. 20:30.
 4. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 5. W czwartek, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza i Adoracja w intencji o nowe powołania i za powołanych o 18:00. W piątek Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 18:00, po niej nabożeństwo wynagradzające. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi od 17:00. W sobotę Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz zmiana tajemnic o 11:00. Odwiedziny chorych, po umówieniu telefonicznym, w domach w sobotę o zwykłej porze.
 7. W przyszłą niedzielę Adoracyjną, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy – to także uroczystość patronalna w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy nie będzie tradycyjnej procesji.
 8. Zniesiono limity przebywających w kościołach, dlatego prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą, szczególnie w czasie wychodzenia z kościoła. Zachęcamy, aby po przystąpieniu do Komunii świętej odchodzić bocznymi nawami. Można także przyjmować Komunię na rękę. Przy wejściach są dozowniki z płynem dezynfekcyjnym, prosimy z nich korzystać.
 9. Biskup Diecezjalny, z dniem 1 czerwca br. odwołuje dyspensę z 14 marca br. dotyczącą obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad (por. kan. 1247 i 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego), od przestrzegania których zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.
 10. Od jutra odprawiamy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy łączyli z różańcem o ustanie pandemii na świecie. Nabożeństwa będą codziennie po Mszy wieczornej, a w niedzielę o 17:00. Prosimy o współprowadzenie tej modlitwy wszystkie Róże Różańcowe według następującego porządku:
 • Poniedziałek Róże pw. św. Stanisława i MB Wspomożycielki Wiernych
 • Wtorek Róże pw. św. Cecylii i św. Rity
 • Środa Róże pw. św. Anny i MB Królowej Różańca
 • Czwartek Róże pw. św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej
 • Piątek Róże pw. św. O. Pio i św. Krzysztofa
 • Sobota Róże pw. św. Marcina, św. Józefa i św. Matki Teresy z Kalkuty
 • Niedziela Róże pw. św. O. Maksymiliana Kolbe, św. Jerzego i św. Wojciecha

Prosimy Zelatorów o współpracę między sobą, wyznaczenie 5 osób do prowadzenia poszczególnych tajemnic oraz krótkich rozważań tajemnic.

 1. Nauki chrzcielne są prowadzone indywidualnie, po wcześniejszym umówieniu w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest według stałego porządku:
 • wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00;
 • czwartek od 10:00 do 11:00;
 • sobota od 9:00 do 10:00.

Biuro cmentarza parafialnego czynne jest w poniedziałki od 17:00 do 18:00.

 1. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie pandemii przychodzili z własnej woli, aby posprzątać naszą świątynię. Od tego tygodnia na pewien czas sprzątanie kościoła będzie w soboty od godziny 7:00 i o to prosimy mieszkańców ulicy Ogrodowej Domki i al. Konstytucji 3-go maja.
 2. Przy wyjściu są do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Patroni tygodnia:

 • Jutro NMP Matka Kościoła
 • Środa święci męcz. Karol Lwanga i tow.
 • Piątek św. Bonifacy bp. i męcz.

Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów zawierzamy Matce Kościoła i wstawiennictwu świętych patronów.

We wtorek 30 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził
ks. proboszcz kan. dziekan Dariusz Ludwikowski. Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę dziękczynną o godz. 18:00. Ks. Proboszcza i Wszystkich kapłanów obchodzących w tych dniach, rocznice sowich święceń zawierzamy Matce Bożej, Zdrowaś Maryjo…