1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Niech On nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli świadkami Chrystusa.
 2. Dzisiaj niedziela Adoracyjna, na Mszy o 12:00, młodzież grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania, otrzyma krzyże bierzmowanych. W najbliższą sobotę godz. 16:00, ks. bp Paweł Socha udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
 3. Po Mszach zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.
 5. Dzisiejsza uroczystość jest misyjnym dniem chorych, zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji.
 6. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 7. Jutro, w święto Matki Kościoła, zaczynamy okres zwykły, który potrwa do I Niedzieli Adwentu. Przyjmowanie komunii świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli.
 8. W czwartek, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Tego samego dnia rozpoczniemy nowennę ku czci NMP z Rokitna.
 9. W najbliższą niedzielę, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To także uroczystość patronalna w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 13:30.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic: Garbarska, Łąkowa, Wałowa. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę od 7:00, mają parafialnie z ulic: Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera.
 11. Zapraszamy na Mszę beatyfikacyjną Męczenniczek II Wojny Światowej s. Marii Paschalis i 9 Towarzyszek. Beatyfikacja odbędzie się we Wrocławskiej Katedrze 11. Czerwca o godz. 11:00. Ss. Męczenniczki były w zgromadzeniu ss. św. Elżbiety.
 12. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
 13. W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona na remont Fary oraz zbiórka do puszek na KUL i Instytut w Zielonej Górze.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi Matki Kościoła. Pozdrawiamy Parafian i przybyłych Gości życząc dobrego dnia i tygodnia.

Program odpustu ku czci NMP z Rokitna w sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe:

13 czerwca

 • 11:00 Pielgrzymka Zakrystianów i Organistów
 • 18:00 Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości

14 czerwca – Pielgrzymka Leśników

 • 11:00 – Msza św., posiłek, spotkanie pielgrzymkowe

15 czerwca – Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i Służby Zdrowia

 • 11:00 – Msza św., posiłek, spotkanie pielgrzymkowe

Diecezjalne Dni Młodzieży

16 czerwca–      Uwielbienie Młodych, 19.30

17 czerwca –     Diecezjalny Dzień Młodzieży, 15.00-21.00

Jubileusz Diecezji – Obchody centralne 18 czerwca

 • 10:00 Różaniec (od 10.00 – możliwość spowiedzi św.)
 • 11:00 Katecheza o historii diecezji – ks. Adrian Put
 • 12:00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza z udziałem biskupów metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

Festyn jubileuszowy – w programie m. in. poczęstunek dla pielgrzymów, dmuchane zamki dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, stoiska z produktami regionalnym