Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI, dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.
 2. Zapraszamy dzisiaj o 16:00 na pierwszą Mszę, tzw. prymicję, odprawioną w naszym kościele przez Pawła Mikołajczaka. Jego i Wszystkich nowych kapłanów polecamy Bożej Opatrzności.
 3. Codziennie po Mszy wieczornej, a w dzisiejszą niedzielę o 17:30 odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci NMP Loretańskiej.
 4. Przygotowujemy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiamy ją w czasie nabożeństwa majowego. W sobotę o 19:30 zapraszamy na do naszej Fary na Wigilię Zesłania Ducha Świętego – na Akatyst do Ducha Świętego. Do czuwania zapraszamy wraz z zespołem Chairete.
 5. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania grupy starszej wraz z rodzicami w piątek po Mszy wieczornej.
 6. W piątek na Mszy wieczornej będziemy gościć księży z rocznika ks. Tomasza, którzy dziękować będą Bogu za dar kapłaństwa, z racji 9 rocznicy święceń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Spowiedź jest codziennie przed Mszą świętą, a w niedziele na Mszach świętych w specjalnie przygotowanym miejscu.
 8. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą, szczególnie w czasie wychodzenia z kościoła. Zachęcamy, aby po przystąpieniu do Komunii świętej odchodzić bocznymi nawami. Można także przyjmować Komunię na rękę – jednakże należy ściągnąć wtedy rękawiczki. Przy wejściach są dozowniki z płynem dezynfekcyjnym, prosimy z nich korzystać.
 9. Do końca maja codziennie o 20:30 transmitujemy różaniec w int. ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Od 1. czerwca różaniec będziemy odmawiali wraz z wiernymi po Mszy wieczornej, a w niedzielę o 17:00. Prosimy o współprowadzenie tej modlitwy wszystkie Róże Różańcowe według następującego porządku:
 • Poniedziałek Róże pw. św. Stanisława i MB Wspomożycielki Wiernych
 • Wtorek Róże pw. św. Cecylii i św. Rity
 • Środa Róże pw. św. Anny i MB Królowej Różańca
 • Czwartek Róże pw. św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej
 • Piątek Róże pw. św. O. Pio i św. Krzysztofa
 • Sobota Róże pw. św. Marcina, św. Józefa i św. Matki Teresy z Kalkuty
 • Niedziela Róże pw. św. O. Maksymiliana Kolbe, św. Jerzego i św. Wojciecha

Prosimy Zelatorów o współpracę między sobą, wyznaczenie 5 osób do prowadzenia poszczególnych tajemnic oraz krótkich rozważań tajemnic.

 1. Nauki chrzcielne są prowadzone indywidualnie, po wcześniejszym umówieniu w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00. Można także kontaktować się telefonicznie i mailowo. Biuro cmentarza parafialnego czynne jest w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
 3. We wtorek, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 4. W czwartek, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 5. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, do końca maja, w piątki jest sprzątanie kościoła od godziny 11:00 i o to prosimy chętnych parafian.
 6. Przy wyjściu są do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Patroni tygodnia:

 • Dzisiaj wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
 • Wtorek św. Filip Nereusz kapłan
 • Piątek św. Urszula Ledóchowska 

Wstawiennictwu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i św. Stanisława naszego patrona, polecamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.