1. Dzisiejsza pierwsza niedziela miesiąca jest niedzielą Adoracyjną. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół w Polsce celebruje dzisiaj.
 2. Dzisiaj o godz. 11:30, dzieci z klas 4 będą obchodziły rocznicę I Komunii świętej. Obchodzimy także rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Po Mszach zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy codzienne po Mszy wieczornej, dzisiaj po Mszach, w czasie adoracji.
 4. Przygotujemy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę odmawiamy w czasie nabożeństwa czerwcowego. Za tydzień o 19:15, w naszej parafii, będziemy mogli uczestniczyć w dekanalnym czuwaniu: Akatyst do Ducha Świętego – Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 5. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy o 18:00 oraz na adoracji, modlimy się o nowe powołania. Po mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 17:00. Msza wynagradzająca NSPJ o 18:00, po Mszy nabożeństwo wynagradzające.
 6. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania w piątek na Mszy wieczornej.
 7. Spotkanie PZC w piątek o 19:00, zapraszamy nowe  osoby do włączenia się w działalność charytatywną naszej Parafii.
 8. ks. Tomasz odwiedzi z Komunią, swoich chorych w najbliższą sobotę. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę wyjątkowo: o 10:30 rozpoczniemy Różaniec po nim zmiana tajemnic z modlitwami do Niepokalanego Serca Maryi. O 11:00 Msza z udziałem kapłanów naszego dekanatu w ramach konwentu dekanalnego.
 9. Przypominamy wiernym o obowiązku przystąpienia do Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
 10. W przyszłą niedzielę kończymy okres wielkanocny, Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Taca przeznaczona będzie na remont Fary. Zbiórka do puszek na KUL i Instytut F-T w Zielonej Górze.
 11. Zbliża się II Dzień Uwielbienia w Boże Ciało, prosimy parafian o zgłaszanie się, w zakrystii, do upieczenia ciasta. Od przyszłej niedzieli można będzie przynieść do Fary książki o tematyce religijnej i rodzinnej, a mogą posłużyć innym, można je składać przy ołtarzu Krzyża, a podczas Dnia Uwielbienia wzorem roku ubiegłego będą one rozprowadzane. W niedzielę 16-go czerwca odbędzie się zbiórka do puszek na organizację tego wydarzenia.
 12. Organizujemy pieszą pielgrzymkę do Wielenia na rozpoczęcie odpustu 22 czerwca, zapisy u P. Walnera na ul. Ks. Kostki, lub u ks. Pawła. Koszt uczestnictwa ofiara dobrowolna na ubezpieczenie oraz poczęstunek.
 13. 2 lipca wyrusza piesza pielgrzymka z Otynia. Wzorem lat ubiegłych organizujemy grupę pielgrzymkową ze Wschowy – informacje, zapisy u ks. Pawła przewodnika. Nocleg pielgrzymów we Wschowie będzie z 3 na 4 lipca br. Zapisy na nocleg od niedzieli 23 czerwca.
 14. 15 czerwca w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. Zapisy na wyjazd u ks. Pawła. 16 czerwca organizujemy dekanalny wyjazd na zakończenie roku jubileuszowego w Rokitnie. Zapisy w zakrystii.
 15. Dziękujemy mieszkańcom ulicy: Kazimierza Wielkiego nr-y nieparzyste od 1 do 13 za posprzątanie kościoła. W piątek po Mszy wieczornej prosimy pozostałych mieszkańców ulicy: Kazimierza Wielkiego oraz ul. Herbergera.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściach są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz nowa gazeta ChiT – Chrystus i Ty w cenie 2 zł.

 W tym tygodniu patronują nam:

 • W poniedziałek święci męcz. Karol Lwanga i tow.
 • W środę św. Bonifacy bp i męcz.
 • W sobotę św. Jadwiga Królowa

 Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.