Ogłoszenia parafialne
 1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.
 2. Dzisiaj Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godzinie 11:30. Po tej Mszy św. o godz. 11:30 będzie możliwość wspomóc misje prowadzone przez Siostry Salezjanki. Po Mszach jest możliwość złożenia podpisu pod petycją patronatu miasta Wschowy.
 3. Kończymy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej w kościele, zapraszamy na nabożeństwa:
 • Dorosłych i młodzież do czwartku o godz. 17:15.
 • dzieci w poniedziałek i środę o 16:30
 1. Jutro wspominamy świętych Szymona i Judę Tadeusza, to dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego o którym pamiętamy w naszych modlitwach. Także jutro spotkanie grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania na Mszy wieczornej.
 2. W czwartek zapraszamy na spotkanie ze świętymi – Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczynamy we Farze o godz. 16:00, następnie wyruszymy w barwnej procesji wokół kościoła, a po niej udamy się w stronę klasztoru i kościoła św. Jadwigi, gdzie będzie dalsza część spotkania ze świętymi. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału i przebranie się wyłącznie w stroje świętych, błogosławionych i aniołów. W planie Balu modlitwa, mnóstwo muzyki, rozdanie Oskarów – aniołów za najpiękniejsze stroje w różnych kategoriach wiekowych, konkurs wiedzy o świętych, procesja i Msza święta o 18:00.
 3. 1 listopada Msze święte na cmentarzach we Wschowie będą:
 • na Cmentarzu Parafialnym o godz. 11:00, taca przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. 
 • na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00,

Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Farnym Msze św. sprawowane będą tylko o godz. 7:00 i 8:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. Przy ołtarzu krzyża zostały wyłożone kartki wypominkowe. Wzorem lat ubiegłych na kartkach są podane daty i godziny na których czytane będą wypominki, wypominki bez dat będziemy wyczytywać w tygodniu. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy w najbliższą niedzielę na Mszach Świętych w ramach niedzieli adoracyjnej.
 2. 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 6:30, 11:00 i o 18:00.  Zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych o godz. 17:15, w czasie którego polecać będziemy szczególnie osoby, które odeszły w minionym roku, zapraszamy szczególnie rodziny tych osób. Po Mszy wieczornej, zapraszamy na wspólne wyjście na cmentarz parafialny, przynosimy ze sobą zapalone znicze, po dojściu litania i modlitwy za zmarłych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 8:30. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi świętej przed I piątkiem codziennie przed Mszą świętą. W sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze. O godz. 11:00 Msza i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. W sobotę nie ma nauk chrzcielnych w parafii św. Jadwigi.
 4. Przypominamy o możliwości przyjmowania odpustów zupełnych za zmarłych w dniach 1-8 listopada. Warunki: stan łaski uświęcającej, każdego dnia: przyjęta komunia święta, modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza i tam jakakolwiek modlitwa za zmarłych.
 5. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii rozpocznie się w przyszłą niedzielę mszą św. o godz.: 18:00. Konferencje będą odbywały się codziennie przez siedem dni. Zapisy na pierwszym spotkaniu w niedzielę.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ulicy Sportowej i Al. PCK. Wyjątkowo sprzątanie kościoła będzie w środę po Mszy wieczornej, i o to prosimy chętnych mieszkańców naszej parafii.

Dziękujemy Akcji Katolickiej oraz przybyłym parafianom za pomoc w sprzątaniu cmentarza parafialnego. Także w poniedziałek zapraszamy wszystkich chętnych, przede wszystkim właścicieli grobów, do włączenia się w akcję sprzątania liści i odpadów BIO z cmentarza parafialnego, przy ul. Spokojnej. Prosimy o zabranie ze sobą grabi, rękawiczek itp. Akcja będzie od godz. 10:00 do 17:00. Za dobrowolny odruch serca dziękujemy!

 1. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym jest dołączona płyta DVD o  św. Bernadetcie, cena z płytą to jedyne 6 zł.

 Wszystkich Parafian, przybyłych Gości, Jubilatów i Solenizantów powierzamy opiece Wszystkich Świętych.