1. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego.
 2. Pragniemy podziękować za pomoc w przygotowaniu naszych świątyń do świąt Bożego Narodzenia. Panu Danielowi Jankowskiemu za podarowanie choinek, Panom za ustawienie choinek, Panom Wojciechowi, Adamowi, z synem i Grzegorzowi za pomoc w budowie szopki, kwiaciarni p. Bogny za przywiezienie kwiatów i całoroczną współpracę. Służbie Liturgicznej za oprawę liturgiczną. Danucie Preisner, Irenie Ratajczak, Państwu Kobierskim, Paniom sprzątającym Trójcę Świętą za całoroczną troskę nasze o świątynie.
 3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00.
 4. W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. W kościele Trójcy świętej nie ma Mszy. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 5. Przyszła niedziela, to święto Świętej Rodziny z Nazaretu przedostatni dzień roku Msze Święte według porządku Niedzielnego. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy by w tym dniu przyjść razem z współmałżonkiem i usiąść razem w ławce.
 6. W piątek ks. Proboszcz udziela przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od pokarmów mięsnych, polecając uczynić w zamian czyn miłosierdzia i modlitwę w intencjach papieskich.
 7. W sobotę, w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolędę rozpoczynamy w sobotę od godz. 10:00 i od godz. 14:00. Tradycyjne będziemy rozdawali koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Plan kolędy na ten tydzień:

Sobota

10:00      Kościelna, Plac Farny, Rzeźnicka, Bema, Plac Zamkowy

14:00      Rynek

W gablocie wywieszono plan kolędy do 4 stycznia

 1. Nowa świąteczna prasa katolicka z dodatkami Niedziela i Gość Niedzielny
  10 zł do nabycia w zakrystii.
 2. Bardzo dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła poczuwającym się do obowiązku parafianom. W piątek rosimy o posprzątanie mieszkańców ulicy: Obrońców Warszawy.
 3. Patroni najbliższych dni:
 • Czwartek św. Szczepan M.
 • Piątek św. Jan Ew.
 • Sobota święci Męczennicy Dzieci z Betlejem