1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Przenajświętszej, z szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
 2. Dzisiaj o 13:00 uroczystość patronalna w kościele filialnym przy pl. Kosynierów – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W najbliższy czwartek, będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o ustanie pandemii, o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. W tym roku z racji pandemii, nie będzie uroczystej procesji ulicami miasta. Procesja wokół Fary będzie po Mszach: 7:00, 8:30, 10:00 i 11:30. Msze święte według porządku niedzielnego, nie ma Mszy w Kościele Trójcy Świętej – są wolne intencje Mszy świętych. Przypominamy o dekoracji domów, okien i krzyży przydrożnych.
 4. Z racji pandemii, nie będzie uroczystego uwielbienia Boga przy ratuszu. Nasze uwielbienie przeniesie się do Fary, zapraszamy do wspólnej modlitwy:
 • Od 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, czuwanie będą prowadzić:

Od 15:00 róże św. Stanisława i MB Wspomożenia Wiernych;
Od 15:30 Akcja Katolicka
Od 16:00 róże św. Anny, św. Rity i św. o. Maksymiliana Kolbe
Od 16:30 róże św. o. Pio, św. Krzysztofa
Od 17:15 adoracja indywidualna

Po Mszy o 18:00, Adoracja i czuwanie potrwają do 21:00. Adorację, będzie prowadzić Zespół Chairete, Katolicka Wschowa i młodzież.

 1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej zwane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę na Mszy o 10:00, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po niej procesja eucharystyczna wokół Fary.
 2. Zniesiono limity przebywających w kościołach, dlatego prosimy o zakrywanie ust i nosa, zachowanie bezpiecznej odległości między sobą, szczególnie w czasie wychodzenia z kościoła. Zachęcamy, aby po przystąpieniu do Komunii świętej odchodzić bocznymi nawami. Przy wejściach są dozowniki z płynem dezynfekcyjnym, prosimy z nich korzystać.
 3. Zapraszamy na różaniec o ustanie pandemii na świecie. Dziękujemy za pierwszy tydzień wspólnej modlitwy. Nabożeństwa będą w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy wieczornej, w czwartek od 15:00, z racji oktawy w piątek i sobotę o 17:30, a w niedzielę o 17:00. Prosimy o współprowadzenie tej modlitwy wszystkie Róże Różańcowe:
 • Poniedziałek Róże pw. św. Stanisława i MB Wspomożycielki Wiernych
 • Wtorek Róże pw. św. Cecylii i św. Rity
 • Środa Róże pw. św. Anny i MB Królowej Różańca
 • Piątek Róże pw. św. O. Pio i św. Krzysztofa
 • Sobota Róże pw. św. Marcina, św. Józefa i św. Matki Teresy z Kalkuty
 • Niedziela Róże pw. św. O. Maksymiliana Kolbe, św. Jerzego i św. Wojciecha

Prosimy Zelatorów o współpracę między sobą, wyznaczenie 5 osób do prowadzenia poszczególnych tajemnic oraz krótkich rozważań tajemnic.

 1. Nauki chrzcielne są prowadzone indywidualnie, po wcześniejszym umówieniu w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest według stałego porządku:
 • wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00;
 • czwartek nieczynna;
 • sobota od 9:00 do 10:00.

Biuro cmentarza parafialnego czynne jest w poniedziałki od 17:00 do 18:00.

 1. W dniach od 12 do 14 czerwca odbędzie się Pielgrzymka do Rokitna w intencji nowych powołań do naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. W tym roku zapraszamy do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitwę we wspólnotach parafialnych.
 2. Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, będzie w dniach 14-21 czerwca w Rokitnie. W tym roku zapraszamy przede wszystkim do duchowej łączności dzięki transmisjom online: rokitno.org. Informacje na plakacie.
 3. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remont Fary. Po Mszach będzie także zbiórka do puszek na ITF w Zielonej Górze.
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ulicy Ogrodowej Domki i al. Konstytucji 3-go maja. Sprzątanie kościoła jest w soboty od godziny 7:00 i o to prosimy mieszkańców ulicy Ogrodowej bloki.
 5. Przy wyjściu są do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek św. Jadwiga Królowa
 • Sobota św. Antoni z Padwy