1. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 50 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza jest nieczynne. Opłaty za cmentarz można uiszczać w ramach działania kancelarii we wtorki i soboty.
 • Prosimy korzystać ze środków dezynfekcyjnych, zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach.
 • Roraty: poniedziałek, środa, piątek o 18:00, wtorek, czwartek, sobota 6:30, z racji pandemii roraty będą w skromniejszej formie, min. nie będą rozdawane tzw. sprawdziany dla dzieci. 
 1. Dzisiaj obchodzimy ostatnią Niedzielę w roku liturgicznym – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To także święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u – To ruchy katolików świeckich, zmierzające do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne. Dziękujemy Wam za wierną służbę i pomoc przy naszym kościele.
 2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego.
 3. Do końca listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
 4. Dziękujemy Stowarzyszeniu Katolicka Wschowa oraz Parafianom za ustawienie dozownika na wodę święconą przy wejściu bocznym.
 5. W czwartek 35 roczn. śm. Kapelana wojskowego, ks. prał. Andrzeja Kostki byłego Proboszcza naszej Parafii.
 6. W piątek wspomnienie MB od Cudownego Medalika, święto patronalne Apostolatu Maryjnego.
 7. W przyszłą niedzielę, mamy I Niedzielę Adwentu – rozpoczynającą nowy rok liturgiczny. Zachęcamy by umieścić na drzwiach domów, a także w mieszkaniach, wieńców adwentowych, z czterema świecami symbolizującymi cztery tygodnie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, wieńce pobłogosławimy w przyszłą niedzielę. Także pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych.
 8. Także w przyszłą Niedzielę na Mszy o godz. 10:00 będzie poświęcenie tablicy
  upamiętniającej zwycięstwo bitwy warszawskiej. Tablicę ufundował Zarząd Powiatu oraz Wschowski Związek Piłsudczyków RP z okazji setnej rocznicy cudu nad Wisłą.
 9. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za wszystkie ofiary składane w minionych miesiącach na działalność charytatywną. Ze zgromadzonych pieniędzy została wsparta jedna z rodzin, która znalazła się w krytycznej sytuacji. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece na stół wigilijny. Małe ofiara min. 6 zł. duże min. 15 zł. Wraz ze świecami będzie rozprowadzone sianko ofiara dobrowolna. Zgromadzone fundusze zostaną przekazane dla osób będących w krytycznej sytuacji. Przy ołtarzu bocznym można także składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących: suchy prowiant, cukier, mąka, ryż oraz środki chemiczne używane w domach.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic al. PCK, Kolejowa, Towarowa. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Sportowa i Strzelecka.
 11. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o ustanie pandemii i o pokój w Ojczyźnie.

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.