1. W dzisiejszą niedzielę, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku chrześcijaństwa czczono pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy świętej oraz na Mszy o 11:30 błogosławieństwo świec dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Także na Mszy o 11:30 Młodzieżowa Orkiestra Dęta będzie dziękowała za 15 lat istnienia, po Mszy będzie krótki koncert Orkiestry.
 2. Dzisiaj obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. W naszym mieście mamy trzy zgromadzenia zakonne. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na funkcjonowanie zakonów kontemplacyjnych w Polsce.
 3. Z racji wspomnienia w Ewangelii Symeona i Anny modlimy się także w intencji ludzi w podeszłym wieku.
 4. Z racji zakończonej kolędy, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu parafii:
 • wracamy do stałego porządku Mszy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 i o 18:00.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 10:00 – 11:00 i od 16:00 – 17:00, czwartki 10:00 – 11:00 i soboty 9:00 – 10:00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od 17:00. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo wynagradzające o 18:00.
 2. W sobotę o godz. 19:00 nauki chrzcielne w salce przy starej plebanii.
 3. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na remont Fary.
 4. 7 marca nasz dekanat ma czuwanie modlitewne w Sanktuarium MB Rokitniańskiej. W zakrystii można zapisywać chęć wyjazdu do Rokitna. Koszt 20 zł. Płatne w autokarze.
 5. 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc rodziną i sąsiedzką w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18:00, z udzieleniem sakramentu chorych, wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele lub cierpią na różne choroby.
 6. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła. Jest także nowy numer miesięcznika „ChiT” w cenie 1 zł, poświęcony tematowi roku duszpasterskiego o Eucharystii.
 7. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom z ulic Działkowej i Podgórnej, w piątek po Mszy wieczornej, prosimy o sprzątanie mieszkańców ulicy 17 Pułku Ułanów. Dziękujemy za pomoc w rozebraniu choinek i szopki wszystkim chętnym parafianom.

Patroni tygodnia:

 • Środa św. Agata dz. i męcz.
 • Czwartek święci Paweł Mika i Tow.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów oraz otaczamy modlitwą.