1. Dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za tydzień będzie niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka ona liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona na remont Fary.

Plan kolędy w kościele

Na Msze wieczorne o godz. 18:00 zapraszamy Parafian z ulic:

02.01    Ogrodowa, Konopnickiej, al. Konstytucji 3-go maja, Obrońców W-wy, Konradowska, Przemysłowa

03.01    Zielony Rynek, Zielona, Czarna, Kasztanowa, Słoneczna, gen. Sikorskiego, Dworcowa, Towarowa

04.01    Lipowa, gen. Bema, Matejki, Kościelna, pl. Farny, Rzeźnicka, Łazienna, Ratuszowa

05.01    Głogowska, Rynek, pl. Zamkowy, Kilińskiego, Powstańców Wlkp., Herbergera, Moniuszki, al. PCK

Na zakończenie każdej Mszy świętej, będzie udzielone specjalne błogosławieństwo oraz zostanie pobłogosławiona woda, którą będzie można poświęcić swój dom. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie kościoła.

 1. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
 • W czwartek nabożeństwo o nowe powołania od 17:30 oraz Msza święta w intencji nowych powołań.
 • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas Mszy świętej.
 • W I sobotę miesiąca Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 11:00. Odwiedziny chorych ustalone indywidualnie z ks. Łukaszem i Alkiem.
 1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że Chrystus przyniósł zbawienie całemu światu. Ofiary składane na tacę wspierają Krajowy Fundusz Misyjny. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów (K+M+B lub C+M+B) na znak przyjęcia Jezusa Chrystusa. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Kadzidło i kredę rozprowadzają kandydaci do bierzmowania i ministranci – ofiary przeznaczone na działalność duszpasterską dzieci i młodzieży.
 3. Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 14:30 na parkingu przy Farze. Orszak zakończymy w kościele św. Jadwigi wspólnym kolędowaniem przy żłóbku. Każda parafia tworzy inny orszak królewski, Fara orszak czerwony, parafia św. Jadwigi orszak niebieski, parafia św. Józefa orszak zielony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. koloru czerwonego. Mile widziane także stroje pastuszków, aniołów itp. Można zabrać ze sobą korony z poprzednich lat, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach oraz naklejki na orszak.
 4. W czwartek 5 stycznia 2023 r. o godz. 6:30 Msza św. w intencji zmarłego papieża-emeryta Benedykta XVI, również tego dnia wieczorem o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłego papieża.
 5. Kandydaci do bierzmowania, klasa VII – spotykają się w środę na Mszy św. o godz. 18.00 a potem spotkanie na salce parafialnej.
 6. Siostry dominikanki oraz Polsko-Ukraińskie rodziny z Czortkowa składają serdeczne podziękowania za pomoc udzieloną w postaci agregatu prądotwórczego oraz żywności, którą zebraliśmy w czasie adwentu. Bóg zapłać wszystkim za wielki dar serca.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Garbarska, Łąkowa, Wałowa. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od godz. 7:00 i o to prosimy parafian z ulicy: Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł oraz Gość Niedzielny – numer świąteczny w cenie 15 zł

Biuro Administracji Cmentarza NIECZYNNE w poniedziałek.

Kancelaria czynna tylko we wtorek od 10:00 do 11:00 a sobotę: od 9:00 do 10:00

Plan kolędy na zaproszenia:

Kolędę będziemy rozpoczynać w tygodniu od godz.: 15:30, a w sobotę od godz. 14:00.

Poniedziałek (02.01)

Kazimierza Wielkiego

Wtorek (03.01)

Dworcowa, Mickiewicza, Stablewskiego, Strzelecka

Moniuszki, Garbarska, al. PCK, Łąkowa, Nowa

Środa (04.01)

55 PPP, Staroleszczyńska, Osadnicza, Ogińskiego

Kilińskiego, Wieniawskiego, Chopina, Pl. Ćwiczeń, Pl. Kosynierów, Gospody, Szymanowskiego, Kopernika

Czwartek (05.01)

Obrońców Warszawy, Konopnickiej

Ogrodowa, Zielony Rynek

Sobota (07.01)

Powstańców Wlkp., Rynek, Żwirki i Wigury, Przemysłowa, Konradowska

Bohaterów Westerplatte, gen. Bema, Ratuszowa, Łazienna, Herbergera

Poniedziałek (09.01)

Działkowa, 17 Pułku Ułanów, Topolowa, Polna

Daszyńskiego, Lipowa, Kasztanowa, Zielona, Sikorskiego

Wtorek (10.01)

Przyczyna Dolna

Ks. A. Kostki