Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne

Dzieląc się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim parafianom, aby te Święta odrodziły w nas wiarę, nadzieję i miłość.

        Niech Chrystus napełni nas na nowo swoim Duchem, Jego mocą i światłem, abyśmy wyposażeni w Jego dary wytrwali w drodze ku wieczności i chwale z Nim.

Niech Pan umacnia w nas dobre pragnienia i dodaje sił  w walce o świętość każdego dnia. Niech napełni nasze serca Bożym pokojem, szczególnie w godzinie próby w czasie pandemii.

Siostry i bracia życzymy wam wielu Bożych łask i błogosławieństwa. Posiadając wszelkie dary pochodzące od Zmartwychwstałego idźmy i głośmy, że Chrystus żyje a my Go  spotykamy w każdej Eucharystii.

Radosnego Alleluja!

                                                                                                                                   Wasi Duszpasterze

 1. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom za ich posługę w tych dniach. Siostrom Zakonnym, panu kościelnemu, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza, prowadzącym śpiew oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół (parafian z ulic Głogowska, Bohaterów Westerplatte i chętnym parafianom) i przystroili go kwiatami. Dziękujemy za ofiary składane podczas Gorzkich Żali, za które zostały zakupione kwiaty do świątyni.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i ITF w Zielonej Górze
 3. ks. Paweł odwiedzi swoich chorych z komunią w najbliższą sobotę.
 4. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic Garbarka, Łąkowa, Wałowa.
 5. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 6. Dzisiaj (poniedziałek Wielkanocny) Msze według porządku 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00.
 7. Msze w tygodniu bez zmian o 6:30 i o 18:00
 8. Msze w najbliższą Niedzielę: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, równolegle o 13:00 w kościele Trójcy Świętej, 14:00 (dla maturzystów) i 18:00.
 9. W sobotę Msza i zmiana Tajemnic różańca o 11:00. Na Mszę przychodzi Zelator lub Zastępca i 1-2 osoby wyznaczone z róży.
 10. W następną niedzielę Miłosierdzia Bożego, również obowiązuje limit osób, dlatego będziemy wpuszczać wiernych do limitu osób! Taca przeznaczona na remont Fary.
 11. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy codziennie przed Mszą wieczorną.
 12. Przy wyjściu bocznym można zabrać darmowe maseczki, do wyczerpania zapasów, w ramach rządowego programu pomocy.

Wytyczne związane z epidemią:

 1. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupa Diecezjalnego, prosimy o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 45 osób! W kościele Trójcy Świętej 20 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu także przez stronę naszej parafii.
 • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.
 • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką. Zajmujemy tylko wyznaczone miejsca
 • Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu wiernym chorym na Covid-19, pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy opiekują się zakażonymi. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest brak przywiązania do grzechu oraz duchowa łączność przez środki masowego przekazu z celebracją Mszy św., odmawianiem Różańca Świętego, nabożeństwem Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności. A także wtedy, gdy wierni przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, „ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe”.
 1. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed Mszą świętą
 2. Dzisiaj możliwość przystąpienia do Komunii poza Mszą Świętą od 14:00 do 14:30. W następną Niedzielę o 12:30 i po Mszy o 18:00!
 3. Pozostałe wytyczne znajdziemy w ogłoszeniach z Niedzieli Palmowej.