1. Przyszła Niedziela jest niedzielą Adoracyjną.
 2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych min. 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu.
 3. 31 lipca wyrusza piesza pielgrzymka z Gorzowa Wlkp. 2 sierpnia wyruszają pielgrzymi z Zielonej Góry i Głogowa. W naszym mieście będziemy gościli pieszą pielgrzymkę nauczycieli tzw. „Warsztaty w drodze”. Pielgrzymi będą nocowali we wtorek w I Zespole Szkół. Następnego dnia w środę zapraszamy o 7:15 na Mszę świętą wraz z pieszymi pielgrzymami. Do 12 sierpnia pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 4. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.
 5. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Msza święta i nabożeństwo w int. nowych powołań o 18:00. W piątek możliwość spowiedzi świętej od godz. 17:30. W sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP połączone ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca o 11:00.
 6. Do 12 sierpnia u ks. Pawła należy zgłosić chęć odbycia pielgrzymki do Ziemi Świętej. 1 i 2 września ks. Paweł organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę zapisy od przyszłej niedzieli.
 7. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściach z kościoła.
 8. Dziękujemy za posprzątanie Fary jednej osobie ulicy Daszyńskiego. W tym tygodniu o posprzątanie Fary prosimy mieszkańców ulicy Polnej i Piaskowej.
 9. Pozostali patroni tego tygodnia:
 • Wtorek św. Ignacy Loyola prezb.
 • Środa św. Alfons Maria Liguri bp DK
 • Sobota św. Jan Maria Vianney prezb.

Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej i św. Stanisława.